16.10.2020/10:04

Semper Simul Foundation chce przejąć LPP

Semper Simul Foundation zawarło ze Sky Foundation umowę dotyczącą transakcji zamiany 175 tys. akcji LPP posiadanych przez Fundację Sky na uzgodnioną przez strony liczbę akcji na okaziciela posiadanych przez Fundację Semper. Po finalizacji transakcji Fundacja Semper przekroczy próg 33 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu LPP.

Przekroczenie 33 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu LPP, skutkować będzie obowiązkiem ogłoszenia przez Fundację Semper wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66 proc. ogólnej liczby głosów, zgodnie z przepisem art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych – wynika z komunikatu LPP.

Czytamy w nim również, że niezależnie od powyższych działań Fundacja Semper poinformowała, że prowadzi rozmowy z innymi akcjonariuszami co do możliwości nabycia pośrednio dalszych akcji spółki. Potencjalne nabycie akcji od innych akcjonariuszy nastąpi w liczbie, która nie spowoduje przekroczenia 66 proc. ogólnej liczby głosów w spółce przez Fundację Semper.

Kluczowymi warunkami możliwości realizacji umowy ramowej są: uzyskanie przez Fundację Semper zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów [UOKiK] na koncentrację, oraz wyrażenie przez Radę Nadzorczą LPP zgody na zbycie akcji uprzywilejowanych posiadanych przez Fundację Sky.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Wiesław 20.10.2020

    Firma zostanie w polskich rękach. Prawidłowo.

  • norbert 20.10.2020

    Lepiej fundacja właścicieli spółki niż jakiś obcy kapitał.

  • sye 19.10.2020

    Tak powinny działać spółki które chcą być podmiotami rodzinnymi na lata.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także