13.03.2020/17:43

Senat: Nie dla podatku cukrowego! Minister już zapowiedziała jego przesunięcie na 2021 r.

Senat odrzucił w piątek ustawę wprowadzającą opłaty cukrową i od tzw. małpek. 14 lutego uchwalił ją Sejm, a teraz ustawa znów do niego trafi.

Opłata cukrowa coraz dalej odsuwa się w czasie. Już wczoraj minister Emilewicz zapowiadała, że wprowadzenie opłaty zostanie przełożone. – Pracujemy nad ustawą osłonową. Pokażemy ją w przyszłym tygodniu. Planujemy jej wejście w życie od 1 kwietnia tego roku – powiedziała w programie „Gość Radia Zet” Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju. Spowoduje to przesuniecie wprowadzenie podatku od cukru w napojach oraz JPK_VAT.

Emilewicz podkreśliła, że nowa regulacja oprze się na trzech filarach: odroczeniu spłat należności dla przedsiębiorców (PIT, CIT i VAT); poprawę płynności przedsiębiorstw; utrzymanie pracowników na rynku pracy.

Podkreśliła również, że nowa ustawa osłonowa będzie zakładała zwiększenie limitu pomocy de minimis dla przedsiębiorców z 200 tys. euro do 500 tys. euro. Zwiększone będzie również zabezpieczenie kredytu przez BGK z 60 do 80 proc.

Ponadto przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych oraz z Funduszu Pracy. Będą mogli skorzystać z niego przedsiębiorcy, którzy odnotowały spadek zysków o 15 proc. od stycznia tego roku. Pieniądze mają być przeznaczone na zobowiązana względem pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.