31.03.2020/08:43

Senat przegłosował poprawki. Obowiązkowe testy na COVID-19 dla pracowników handlu!

Senat przyjął z poprawkami tarczę antykryzysową, którą wcześniej przegłosował Sejm. Jedna z poprawek, nad którymi pochyli się teraz izba niższa, wprowadza cotygodniowe badania dla pracowników handlu na obecność wirusa COVID-19, finansowane z budżetu państwa.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Źle pomysły rządzących 02.04.2020

  Ludzie zamknięcie firm to głupota jak nie wirus to zje nas bieda. Za 3miesiace ludzie nie będą mieć co jeść i za co żyć. Firmy powinny normalnie działać tylko zakazy powinny mieć inny wymiar. Obecne pomysły doprowadza do upadku gospodarki kradzieży itp. Rząd nie ma pomysłu a jest ich wiele na opanowanie tematu. Jeśli do miesiąca rzad nic nie zrobi i firmy zwołania 75%ludzi to kraj lepiej zaorac bo takiej nędzy nikt nie przetrwa.

 • 1111 01.04.2020

  A co z kierowcami w transporcie międzynarodowym który wracają do domu i nie mają kwarantanny?Dla nich też powinny być robione testy przed powrotem do kraju

 • Pracownik handlu 31.03.2020

  Mogliby przegłosować zwiększenie ochrony pracowników handlu a nie eliminacji już zakażonych. No i jakieś odszkodowania za narażenie życia...

 • ABC 31.03.2020

  Za dwa tygodnie testy powinny być już powszechnie dostępne, dużo firm uruchomiło ich produkcję. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie badać każdego ale w niedalekiej przyszłości już tak. Oczywiście jeśli rząd takie testy zakupi i zdecyduje że ruszamy z handlem

 • Tu i teraz 31.03.2020

  Nic z tego... Odrzucili poprawki... "Pierwsza z poprawek Senatu do "zdrowotnej" części tzw. tarczy antykryzysowej odrzucona. "Za" odrzuceniem 233 głosy, "przeciw" - 221, jeden wstrzymał się od głosu. W zasadzie do końca posiedzenia zostały jeszcze tylko trzy głosowania".

 • Klient 31.03.2020

  Super rozwiązanie! I klient i kasier będą czuć się pewniej. Bo szkoda mi kasjerki. Dziewczyny są na pierwszej linii walki.

 • Dominika 34 31.03.2020

  Nie są w stanie zrobić testów wszystkim pracownikom handlu.

 • MR 31.03.2020

  Jeżeli sama Biedronka zatrudnia 67 tysięcy osób, a od początku epidemii wykonano w Polsce ledwo ponad 40 tysięcy testów to jak testować co tydzień?

 • Gringo 31.03.2020

  Na podobnej zasadzie mogą niedługo otworzyć centra handlowe - ograniczona ilość klientów + obowiązkowe testy dla pracowników sklepów. Być może wzorem czeskim również obowiązek noszenia przez każdego maseczki. Jakiegoś kompromisu trzeba poszukać i powoli odpalać handel

 • MR 31.03.2020

  Czy Panowie Senatorowie w ogóle wiedza ile badań wykonano w Polsce do tej pory i jak to się ma do liczby pracowników handlu?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.