21.01.2019/12:17

Seniorzy na zakupach w sieci. Sprawdzamy czego szukają

Przybywa seniorów, którzy decydują się na zakupy w sklepach internetowych. Z analizy przygotowanej przez serwis Ceneo.pl wynika, że zainteresowanie zakupami w sieci wśród osób powyżej 65 roku życia w ciągu roku wzrosło o 12 proc. Wśród klientów sklepów internetowych zdecydowanie przeważają kobiety.

Które kategorie cieszą się największym zainteresowaniem? Z analizy serwisu Ceneo.pl wynika, że są to damskie torebki. W porównaniu do ubiegłego roku zainteresowanie tą kategorią wzrosło wśród seniorów o ponad 700 proc. Na kolejnym miejscu znalazła się kategoria „smartfony” a podium zamknęła kategoria z telewizorami.

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kategorii znajdziemy również te z suplementami diety (czwarte miejsce w rankingu) i kotłami (piąte miejsce w rankingu). Na szóstym miejscu w rankingu znalazły się sukienki, a na siódmym lodówki. Zestawienie zamykają kategorie takie jak zegarki, samochody osobowe i pralki, które zajęły kolejno miejsca ósme, dziewiąte i dziesiąte.

– W naszej ocenie wzrost w tej grupie wynika nie tylko z coraz większej dostępności do nowych technologii czy internetu, ale również z faktu, że starzejemy się jako społeczeństwo. Ten trend wzrostowy będzie się utrzymywał – powiedział Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.pl.

Poza wspomnianymi torebkami, największą uwagą seniorów cieszyły się produkty z takich kategorii sukienki (wzrost o 150 proc.) i roboty kuchenne (wzrost o 45 proc.).

Ceneo.pl to jeden z największych serwisów e-commerce w Polsce, skupiający ponad 18 tys. sklepów internetowych. Serwis umożliwia też robienie zakupów w różnych sklepach. Z kolei sklepom oferuje możliwość zwiększenia sprzedaży oraz promocję swojej marki.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • JacekL 22.01.2019

    Nic dziwnego, że przez ecommerce więcej kupuje kobiet. Wśród seniorów kobiety to chyba z 80%, mężczyźni krócej żyją.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.