07.07.2020/20:11

Sephora na 2020 r. zaplanowała otwarcie 2-3 nowych sklepów 

Sephora Polska w 2019 r. zwiększyła przychody o 7 proc. W ub.r. spółka wypracowała 689 mln zł, co zawdzięcza sprzedaży zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sklepie internetowym. Zysk netto w analizowanym okresie wyniósł 38 mln zł, o 1 proc. więcej niż w 2018 r.

Zarząd Sephory ostrożnie wypowiada się o wpływie Covid-19 na wyniki spółki w 2020 r. W sprawozdaniu finansowym za 2019 r. wskazano, że ze względu na brak doświadczeń o podobnym charakterze, Sephora nie jest w stanie oszacować konsekwencji ilościowych i jakościowych w sposób umożliwiający przedstawienie wiarygodnych informacji. Firma spodziewa się wahań popytu w krótkim okresie.

Sprzedawca kosmetyków wskazuje wśród zagrożeń silną konkurencję ze strony drogerii i nasycenie rynku w największych miastach w Polsce. Zaznacza, że sieci drogeryjne kontynuują intensywną ekspansję w Polsce, a w kolejnych latach należy spodziewać się dalszego rozwoju sieci drogeryjno-kosmetycznych w Polsce.

– Niska cena jest istotnym czynnikiem determinującym zakup kosmetyków. Klienci kupują, szukając okazji i promocji cenowych. Dla dystrybutorów kosmetyków może to oznaczać spadek marż i niższą rentowność działalności – podaje Sephora. 

Wśród planów na 2020 rok spółka wymienia intensyfikację działań mających na celu pozyskiwanie nowych klientów, kontynuację aktywności programu lojalnościowego, nowe akcje marketingowe, atrakcyjny dobór oferty produktowej oraz promowanie sprzedaży internetowej.

Firma chce również podnieść marżę na sprzedaży przez optymalizację struktury sprzedawanego asortymentu, rozwijać markę własną Sephora Collection w zakresie nowości produktowych. 

Sephora ma w planach na 2020 r. inwestycje w przebudowy istniejących perfumerii i otwarcia 2-3 placówek w nowych lokalizacjach. Spółka nie wyklucza zamknięć sklepów nierentownych.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.