21.01.2019/10:48

Serwis Amazon Teen umożliwia kupowanie nastolatkom. Ale pod kontrolą rodziców

Amazon uruchomił serwis dla nastolatków w wieku od 13 do 17 lat. Mogą założyć specjalne subkonto, powiązane z kontem któregoś z rodziców. Płatności regulowane są z karty taty lub mamy, po zatwierdzeniu zakupu przez rodzica.

Amerykański gigant online chce poszerzyć grono klientów o osoby niepełnoletnie. Umożliwia im dokonywanie samodzielnych zakupów za pośrednictwem usługi Amazon Teen, po założeniu subkonta, powiązanego z kontem któregoś z rodziców. W tym celu osoba w wieku od 13 do 17 lat musi wysłać mamie lub tacie specjalny link, dostępny na stronie Amazona. Umożliwia on rodzicom wyrażenie zgody na korzystanie przez osobę niepełnoletnią z serwisu. Po uzyskaniu akceptacji, nastolatek zakłada własne konto z hasłem i może samodzielnie dokonywać zakupów.

Każdorazowy zakup musi być autoryzowany przez rodzica – właściciela karty płatniczej, powiązanej z kontem głównym. Autoryzacja następuje za pośrednictwem wiadomości tekstowej, a kwota do zapłaty pobierana jest z karty płatniczej. Możliwe jest też ustalenie limitu wydatków. Wtedy każdorazowa autoryzacja zakupów nie jest wymagana.

W trakcie udostępniania możliwości założenia subkonta rodzice określają sposób dokonywania przez dziecko zakupów i wysyłki zamówienia. Jeśli rodzic korzysta z przywilejów związanych z opcją Amazon Prime, dziecko może korzystać z tych samych przywilejów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.