09.06.2020/20:26

Shell współpracuje z Uber Eats. Testy dostaw żywności ze stacji prowadzone są w Warszawie i Krakowie

Sieć stacji Shell rozpoczęła w Polsce współpracę z Uber Eats. Decyzję w sprawie rozpoczęcia testów dostaw żywności operator podjął po pozytywnych doświadczeniach z innych rynków. Mieszkańcy Warszawy i Krakowa mogą od początku czerwca br. zamówić ponad 100 produktów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby ze stacji Shell bez wychodzenia z domu.

Początkowo programem objętych zostało 13 stacji: 9 kluczowych lokalizacji w Warszawie i 4 w Krakowie. Klienci mogą zamawiać swoje ulubione produkty po takiej samej cenie, w jakiej kupiliby je na stacji, płacąc jedynie za dostawę.

- Na całym świecie dostawy żywności cieszą się coraz większą popularnością, a ostatnie wydarzenia jeszcze zwiększyły popyt na tę formę zakupów. W Shell chcemy zapewnić naszym klientom szeroki dostęp do naszych usług i produktów i kluczowe jest dla nas dostosowanie się do ich potrzeb i dlatego uruchomiliśmy w Polsce  pilotażowy program z Uber Eats, dzięki któremu klienci będą mogli zamawiać online na naszych stacjach żywność, niezbędne artykuły spożywcze, kawę i inne produkty z dostawą do drzwi. Globalnie rozpoczęliśmy współpracę z firmami świadczącymi usługi dowozu żywności na 14 rynkach, działając w prawie 1800 lokalizacjach, a w ciągu najbliższych miesięcy uruchomimy usługę również w innych krajach – mówi Oleksandr Koliakin, dyrektor generalny ds. rynku detalicznego na Europę Środkową i Wschodnią w Shell.

Poprzez aplikację Uber Eats klienci mogą zamówić ponad 100 różnych artykułów dostępnych na stacjach Shell. Będą to przede wszystkim produkty spożywcze pierwszej potrzeby, tj. mąka, zimne i ciepłe napoje, wybrane produkty z oferty gastronomicznej Deli by Shell, np. kawa, hot dogi, świeże bagietki oraz lody, drobne przekąski i słodycze. W ofercie znalazły się środki dezynfekujące, a także wybrane produkty drogeryjne.

- Dzięki współpracy z Uber Eats stworzyliśmy ofertę, którą planujemy systematycznie rozbudowywać. Wierzymy, że to rozwiązanie przypadnie klientom do gustu i będziemy mogli je udostępnić w innych polskich miastach na zdecydowanie większej liczbie stacji Shell – mówi Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

-  Nawiązując współpracę z siecią stacji paliw Shell, możemy zaoferować użytkownikom bezpieczny dostęp do podstawowych produktów spożywczych oraz potrzebnych artykułów dosłownie na wyciągnięcie ręki – mówi Charity Safford, dyrektor generalna Uber Eats na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią.

Aby zamówić dostawę produktów z oferty Shell użytkownicy muszą pobrać aplikację Uber Eats lub skorzystać ze strony internetowej dostawcy. Następnie należy sprawdzić, czy wybrana stacja dostarcza produkty we wskazane miejsce, złożyć zamówienie i je opłacić. Nie obowiązuje minimalna wartość koszyka. Cały proces dostawy, który średnio trwa około 30 minut, można śledzić za pomocą aplikacji.

Spółka Shell Polska jest obecna na polskim rynku od 1992 roku. Operuje aktualnie ok. 420 stacjami paliw. Na stacjach Shell klienci mogą także skorzystać z usług myjni samochodowych, oferty gastronomicznej oraz zrobić zakupy w sklepie z asortymentem produktów spożywczych i motoryzacyjnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.