13.11.2019/17:10

ShoppieGo zamiast Playboya. Marquard Media rezygnuje z prasy drukowanej i wchodzi w handel 

Marquard Media Polska wycofuje się rynku prasy. Zamyka drukowane magazyny „Playboy”, „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy”. Zamiast tego wydawnictwo chce rozwijać aplikację ShoppieGo. Zostają również popularne serwisy internetowe marki.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. pracę straci ok. 70 proc. osób zatrudnionych w Marquard Media. Spółka nie będzie wydawać prasy drukowanej, a zajmie się rozwojem aplikacji z kuponami rabatowymi i nakładki internetowej umożliwiającej właścicielom serwisów internetowych lepsze zarządzanie przychodami.

Usługa ShoppieGo została uruchomiona w październiku 2019 r., a w Polsce ma osiągnąć rentowność do końca 2020 roku. Aplikacja na telefony komórkowe, wykorzystująca geolokalizację , umożliwia  użytkownikom uzyskanie kuponów rabatowych do sklepów i punktów usługowych w okolicy. Pomysł już działa na węgierskim rynku, gdzie z firmą współpracuje z nią kilkanaście marek.

Kolejnym pomysłem na biznes jest nakładka Act2Access, która dedykowana jest dla właścicieli serwisów internetowych w lepszym zarządzaniu przychodami w erze ad-blockerów. Serwis umożliwia dostęp do treści serwisu internetowego po rozwiązaniu przez internautę krótkich zadań.

To rozwiązanie ma zapewnić właścicielom stron przychody z reklam, dostarczyć dane o wyborach użytkowników oraz zachęcić ich, by nie blokowali reklam. W przyszłości planowane ma być wdrożenie kolejnych aplikacji shoppingowych oraz rozwój w zakresie gamingu i rozrywki online – podaje serwis  Wirtualnemedia.pl.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.