03.12.2019/09:24

Sieć Action ma już 500 sklepów we Francji i planuje dalszy rozwój na tym rynku

Sieć dyskontów Action rewelacyjnie radzi sobie na francuskim rynku. Swój pierwszy sklep otworzyła we Francji w 2012 roku, a dziś ma już na tym rynku 500 sklepów.

W niedzielę w Nicei oficjalnie otwarto 500. Sklep Action. - Francja jest dzisiaj naszym pierwszym rynkiem, wyprzedzającym Holandię! I zamierzamy kontynuować nasz długoterminowy rozwój w tym kraju – powiedział Wouter de Backer, dyrektor generalny Action France w rozmowie z serwisem Linéaires.

Aby podtrzymać tempo wzrostu firma regularnie buduje nowe centra dystrybucyjne we Francji - czwarte z nich zostanie otwarte w przyszłym roku w pobliżu Angers, tak aby móc zaopatrzać zachodnią części kraju. Sieć otworzyła już magazyny w Moissy-Cramayel (2016), Labastide-Saint-Pierre w pobliżu Montauban (2017) i Belleville (2019).

Ogólnie na całym świecie sieć Action posiada 1500 sklepów. 46 spośród 1,5 tys. placówek Action działa na polskim rynku. Sieć zadebiutowała w naszym kraju w październiku 2017 r. uruchamiając sześć sklepów.

Pierwszy sklep tej sieci otworzono w 1993 roku w Enkhuizen, w Holandii. Obecnie dyskont posiada już własne placówki także w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii, oraz oczywiście w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.