26.01.2021/23:11

Sieć Action otwiera 10. dyskont w Wielkopolsce. W planach dalszy rozwój w regionie

Sieć dyskontów Action, otworzyła swój pierwszy market w Koninie. Sklep holenderskiej marki znajduje się w parku handlowym przy ul. Spółdzielców 6A, w pobliżu ścisłego centrum miasta.

– Rok 2021 rozpoczynamy otwarciem pierwszego sklepu Action w Koninie. Jest to już nasz 10. market w Wielkopolsce, a w planach mamy kolejne. Konin, jako jedno z kluczowych miast regionu, świetnie wpisuje się w strategię rozwoju Action w Polsce. W najbliższych miesiącach będziemy stawiać właśnie na tego typu lokalizacje, a także na największe aglomeracje – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

– Szukając miejsc na nowe sklepy, bierzemy pod uwagę przede wszystkim dostępność dla potencjalnych klientów. Park handlowy przy ul. Spółdzielców to dla nas bardzo obiecująca lokalizacja ze względu na położenie w pobliżu osiedli mieszkaniowych oraz głównych arterii komunikacyjnych miasta – dodaje Sławomir Nitek.

Action uzupełnia ofertę parku handlowego przy ul. Spółdzielców, na którą składają się: duży market spożywczy, drogeria oraz dyskont odzieżowy. Dodatkowo, w pobliżu działają duże sklepy z elektroniką i wyposażeniem domu, a także punkty usługowe.

Sklep w Koninie zajmuje powierzchnię 890 mkw. i oferuje ok 6000 produktów, w tym artykuły do pielęgnacji ciała, środki czystości, odzież, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz i dla zwierząt, a także przekąski i napoje. 2/3 asortymentu dynamicznie rotuje, a ponadto w każdym tygodniu na półkach pojawia się ponad 150 nowych produktów.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1700 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii, Polsce i w Czechach. We wszystkich krajach zapewnia pracę ponad 50 000 osób, z czego 41 000 jest zatrudnionych bezpośrednio przez Action. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. Action ma obecnie 102 sklepy w Polsce i zatrudnia tu ponad 1600 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także