10.12.2020/11:10

Siec Action planuje mocne inwestycje w sieć sklepów i logistykę na polskim rynku

Sieć dyskontów przemysłowych chce otworzyć w Polsce w 2021 r przynajmniej 40 nowych sklepów. W planach jest także uruchomienie drugiego centrum dystrybucyjnego. Firma właśnie uruchomiła w Warszawie w parku handlowym Zielony Targówek, przy ul. Głębockiej 13 swój sklep nr 100.

Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska podkreślił, że rok 2020 był bardzo trudny nie tylko dla firmy Action, ale dla całego handlu. - Wiosną musieliśmy wyhamować tempo ekspansji, ale później udało nam się odrobić opóźnienia. To pozwala mi powiedzieć, że mijający rok był ostatecznie dla nas bardzo udany. Nasze sklepy pojawiły się w trzech nowy województwach, otworzyliśmy z sukcesem sklepy w Warszawie, udało nam się także uruchomić nasz sklep nr 100. Otworzyliśmy ok. 40 nowych placówek i zatrudniliśmy ok. 500 osób.

Sławomir Nitek zapowiedział na przyszły rok duże inwestycje w rozwój sieci sprzedaży i logistyki na polskim rynku. – Chcemy w przyszłym roku uruchomić taką samą liczbę sklepów jak w roku 2020, czyli ok. 40. Jeśli warunki będą sprzyjające otwarć będzie jeszcze więcej – zapowiada Sławomir Nitek.

Action chce zagęszczać sieć na lokalnych rynkach gdzie jest już obecny, czyli południu, zachodzie i centrum kraju. – Chcemy także przesuwać się na północ – dodaje szef Action Polska. Firma planuje również bardzo mocno budować obecność w największych miastach kraju, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź i Katowice.

Ekspansję sieci ma wspierać rozwój łańcucha dostaw. Dyskonter chce w przyszłym roku uruchomić na Śląsku, a dokładnie w miejscowości Bieruń już drugie w naszym kraju centrum dystrybucyjne. – Nowy magazyn będzie obsługiwał sklepy w Polsce, ale także na rynku czeskim i austriackim – wskazuje Sławomir Nitek.

Dyrektor generalny Action Polska wskazał, że nowy kompleks będzie miał parametry bardzo podobne do centrum działającego od 2019 r. w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku. Warto więc przypomnieć, że pierwszy magazyn ma powierzchnię całkowitą  45 000 mkw. gdzie może być składowanych ponad 50 000 palet. W 2020 r. firma uruchomiła hub przeładunkowy we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także