01.09.2020/19:10

Aldi wprowadza ekologiczne torby wielokrotnego użytku na pieczywo i inne wypieki

Na fali ekologicznych zmian i trendów sieć Aldi wprowadza w Niemczech torby wielokrotnego użytku na wypieki. Jeśli projekt się sprawdzi, takie torby trafia także do sprzedaży w innych krajach.

Aldi poinformował, że robi kolejny krok w realizacji swojej misji zmiany opakowań na bardziej ekologiczne i że tym razem nowe opakowania dotyczyć będą kategorii wypieków. Za kilka dni dyskont wprowadzi do sprzedaży worki na pieczywo wielokrotnego użytku.

Nowe, materiałowe opakowania to oszczędzająca zasoby alternatywa dla toreb plastikowych i papierowych. Od 7 września dyskont będzie oferował torby wielokrotnego użytku na chleb we wszystkich oddziałach w Niemczech.

Torby na pieczywo różnią się od wprowadzanych wcześniej przez różne sieci torby wielokrotnego użytku na warzywa. Te zwykle są tkane z recyklingowanych butelek, mają dość duże oczka i są elastyczne. Torby na pieczywo muszą uniemożliwić kontakt pieczywa z wózkiem czy innymi zakupami, dlatego są najczęściej grobu tkanymi woreczkami, które można prać i wykorzystywać wielokrotnie.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także