15.02.2017/16:18

Sieć Alma jest winna Tarczyńskiemu 1,9 mln zł

Firma Tarczyński poinformowała, że znajdująca się w restrukturyzacji spółka Alma Market zalega jej z wypłatą 1,9 mln zł. W związku ze złożonym we wtorek przez Alma Market wnioskiem o ogłoszenie upadłości, zarząd Tarczyńskiego podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego należności z tytułu dostaw i usług w kwocie właśnie 1,9 mln zł.

- Kwoty odpisu z tytułu współpracy z kontrahentem ma charakter szacunkowy. Ostateczna kwota odpisu zostanie ujęta w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2016 rok na podstawie bieżącej analizy ryzyka utraty wartości tych aktywów - tłumaczy Tarczyński w komunikacie.

Model biznesowy Grupy Tarczyński koncentruje się na przetwórstwie mięsa wieprzowego i drobiowego oraz sprzedaży i dystrybucji wytwarzanych wyrobów mięsno-wędliniarskich do sklepów detalicznych, hurtowni oraz sieci handlowych. Grupa nie prowadzi chowu trzody chlewnej dla potrzeb własnych ani też uboju. Spółka produkuje ok. 300 wyrobów wędliniarskich. Strategicznym obszarem Grupy są produkty premium.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • nafta47 15.02.2017

    Bardzo brzydko kończysz Pan, Panie Mazgaj...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.