22.03.2022/18:18

Sieć ATB uruchomiła sklepy pomocnicze w regionach z utrudnionym dostępem do żywności

Jeden z największych ukraińskich detalistów kontynuuje działalność. Sieć uruchomiła sklepy w miejscowościach, w których jest duży problem z dostępem do żywności, m.in. w Charkowie i Mikołajowie. Firma podała, że w placówkach pomocniczych można się zaopatrzyć w produkty i artykuły pierwszej potrzeby.

Sieć sklepów spożywczych ATB-Market poinformowała, że również w stolicy Ukrainy działają obecnie 34 sklepy. Firma zaznaczyła też, że w niektórych miejscowościach – tam, gdzie toczą się działania wojenne – supermarkety są czasowo zamykane. 

Sieć podała, że na kilku obszarach ze względu na lokalne starcia i ciągłe zagrożenie lotnicze, występują znaczne trudności z nieprzerwanym zaopatrzeniem w żywność sklepów ATB. 

Biorąc pod uwagę te okoliczności, firma ATB-Market utworzyła sieć sklepów pomocniczych, które zaoferowały możliwie pełny asortyment produktów spożywczych i artykułów pierwszej potrzeby.

Takie sklepy już powstały w Charkowie, Mikołajowie, w obwodach czerkaskim i czernihowskim oraz w mieście Sumy - łącznie około 12 placówek. 

ATB należy do czołówki ogólnokrajowych sieci sklepów spożywczych na Ukrainie. Przed rozpoczęciem działań wojennych pod tym szyldem działało blisko 930 sklepów. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także