11.12.2019/14:13

Sieć Bi1 chce otwierać hipermarkety na polskim rynku! Sklep w Ełku wystartuje już za rok 

Rozpoczęła się budowa centrum handlowego Karuzela w Ełku. Otwarcie planowane jest na czwarty kwartał 2020 roku. Całkowity koszt inwestycji  to ponad 100 mln zł.

Obok kilkudziesięciu sklepów odzieżowych, sportowych, kosmetycznych i z elektroniką, w Karuzeli działał będzie sklep sieci bi1. Będzie to największy w regionie hipermarket spożywczy i pierwszy wybudowany specjalnie dla bi1. Ta sieć z grupy Schiever (franczyzobiorca Auchan) została utworzona po decyzji UOKiK-u o warunkowym przejęciu sieci Real przez konkurencyjną grupę Auchan.

W centrum handlowym Karuzela w Ełku, obok hipermarketu, znajdzie się ponad 30 sklepów. Już wiadomo, że swoje lokale otworzą m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport i Rossmann. Powstanie również stacja paliw i restauracja przejazdowa.

Centrum handlowe jest efektem współpracy belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding. Obiekt powstanie w sąsiedztwie sklepu Castorama.

W ramach inwestycji zrealizowany zostanie kompleks budynków o powierzchni ponad 21 000 mkw., które razem z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie. Przed centrum handlowym zostanie zbudowany przestronny parking naziemny, który docelowo pomieści 1 200 samochodów osobowych.

Obecnie pod nazwą Karuzela działają centra handlowe w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i  Wrześni. Na początku roku rozpocznie się budowa kolejnej Karuzeli w Kołobrzegu, a potem w Świebodzinie, Puławach, Wągrowcu i Tarnobrzegu.

Karuzela Holding zajmuje się przygotowaniem i realizacją obiektów handlowych na terenie Polski w miastach pomiędzy 20 a 70 tys. mieszkańców. Obiekty budowane są w formie parków handlowych lub małych, jednopoziomowych galerii z parkingiem naziemnym.
 

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Ktos 17.10.2020

  Przydała by sie tu bershka

 • Ada 02.09.2020

  Czyli perfumerii w Ełku jak nie było tak nie będzie

 • Xyz z Ełku 27.08.2020

  Wybudujmy galeria tu i teraz następnie wybudujmy galerie brama Mazur a na koniec wybudujmy największą galerie na Mazurach pod nazwą karuzela w której będą takie same sklepy które już są heh nazwa robi swoje bo jak tam wejdziesz to wychodząc napewno się rzygasz tymi samymi sklepami ja jeszcze na tą karuzele nie wszedłem a już rzygam tym logika poraża bo co ze tamci mają najwięcej kasy by wykupić powierzchnię ale nie powinno na to pozwolić szkoda że mając tyle galerii w takim małym miasteczku a nadal nic nie będzie można kupić tak jak to było przed tymi galeriami najlepiej wszystko to zburzyć lub przerobić na fabryki pracy bo to i tak nic tam nie kupisz heh

 • Elczanka 19.08.2020

  Decatlion by się przydal

 • Ełczanka 04.08.2020

  Te same marki co już są. Szkoda że zabraknie c&a, Żary i innych których u nas nie ma czyli dalej wypady do Białegostoku lub Olsztyna a szkoda bo mamy w pobliżu jednostki wojskowe i dużo amerykańskich wojskowych przyjeżdża ma zakupy do mas

 • Ula 25.07.2020

  Te same marki...Zara potrzebna..

 • koko221 22.12.2019

  @slodka ME polskie jest na prawde?

 • bertosz 21.12.2019

  slodka, dokladnie, dobrze że ich coraz więcej

 • h2o 12.12.2019

  bi1 = auchan, i tylko po co to kęcenie loka...

 • slodka 11.12.2019

  za rok to już nie długo dobrze że będą też polskie sklepy takie jak media expert

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.