29.11.2019/10:27

Sieć Biedronka sprzedaje wegetariańskie burgery

W sklepach Biedronka pojawiły się pod marką Vivera wegetariańskie burgery na bazie soi i białka pszennego w cenie 8,99 za 200 g opakowanie. To kolejny produkt, który uzupełnił ofertę sieci skierowaną do klientów sieci chcących ograniczyć spożycie mięsa.

Produkt do sklepów Biedronki dostarcza holenderska firma Vivera B.V., która sprzedaje swoje wyroby także w takich sieciach jak Waitrose, Ocado, Sainsbury's, Tesco, Morrisons i Asda.

Konkurent Biedronki sieć Lidl wprowadzała wege burgery firmy Dobra Kaloria (7,99 zł za 170 g) już w marcu br., a kilka miesięcy później do oferty trafiły także wegetariańskie klopsiki.

Operatorzy handlowi i sieci restauracji w Polsce systematycznie rozwijają ofertę dla wegan i wegetarian wprowadzając nowe, często innowacyjne produkty. Interesującym kontrastem dla oferty sklepów dyskontowych są półki w hipermarketach, np. w Carrefourze można znaleźć przynajmniej kilkanaście produktów marek Vivera i Dobra Kaloria, które sąsiadują w ramach jednego regału chłodniczego.

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy w polskich restauracjach i sklepach (Organic Farma Zdrowia, Meet & Fit) pojawiły się roślinne burgery amerykańskiej firmy Beyond Meat, w której akcje zainwestowali m.in. Bill Gates i Leonardo DiCaprio. Inwestorem firmy jest także gigant mięsny, grupa Tyson Foods Inc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.