16.03.2020/18:59

Sieć CCC apeluje o zniesienie zakazu handlu w niedziele do końca tego roku

- Biznes znalazł się dziś w sytuacji bez precedensu, w której prowadzenie normalnej działalności nie jest możliwe. Dotyczy to całej branży handlowej, ale również każdej innej gałęzi biznesu - komentuje Karol Półtorak, wiceprezes sieci CCC.

Jak podkreśla przedstawiciel firmy, "obecnie wszystkie podmioty starają się podejmować działania, które przynajmniej częściowo zneutralizują skutki kryzysu". - Jako CCC oczekiwalibyśmy możliwie szerokiego pakietu wsparcia uwzględniającego nie tylko mały i średni biznes, ale również duże podmioty, największych pracodawców".

Co dokładnie miałoby się znaleźć w takim pakiecie? - Po pierwsze oczekiwalibyśmy przywrócenia handlowych niedziel do końca 2020 roku. Co więcej, naszym zdaniem wskazany byłby czasowy zakaz sprzedaży na krótko na GPW, który z resztą wprowadziły już inne rynki - podkreśla Półtorak.

To prawdopodobnie reakcja na to, co dzieje się z kursem spółki w ostatnim czasie. Tylko w poniedziałek cena akcji CCC spadła niemal o jedną czwartą, do zaledwie 29 zł za papier. Dla porównania, w maju minionego roku kurs akcji spółki zbliżył się w okolice 250 zł.

- Czekamy na oficjalne ogłoszenie pakietu osłonowego, w którym zawarte zostaną również inne kwestie finansowania czy ulg podatkowych, ale także kwestie pracownicze dotyczące wynagrodzeń czy zasiłków - podkreśla Karol Półtorak, cytowany w poniedziałkowym komunikacie.

Czytaj także: Akcje CCC gwałtownie pikują

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Producent obuwia 18.03.2020

  Wykończyli małe sklepy sprzedając szmelca teraz chcą handlować w niedzielę niech otworzą sklepy w Chinach i po sprawie

 • Nickos 18.03.2020

  Dziadostwo może upadnie w końcu,buty dziadowskie a gdy się rozlatują po dwóch tygodniach i człowiek chce zwrócić to nie uznają gwarancji,a żebyście upadli dziady,przyjdzie inną firma lepsza może w wasze miejsca

 • Swirus 18.03.2020

  Biorąc pod uwagę sytuację w jakiej się znajdujemy to tylko idioci otworzą takie sklepy w niedzielę... Mam nadzieję że rząd wyśmieje ten apel na antenie TV

 • Rrrrr 17.03.2020

  Jeśli właściciel firmy będzie stał za ladą w niedzielę,to nie widzę problemu

 • Tomasz 17.03.2020

  Prowadząc działalność w galerii handlowej wiem, że już dwa tygodnie przestoju są nie do odrobienia, ale do przetrwania. W przypadku przedłużenia tego okresu, co nastąpi na 99 procent, małe firmy staną nad przepaścią. Dla wielu to jest być albo nie być. Zdaję sobie sprawę, że zdrowie jest najważniejsze i nie oponuje samego faktu ograniczania handlu i usług. Jednak trzeba też pomyśleć nad konkretnymi rozwiązaniami, które są w stanie uratować wiele firm. Przywrócenie niedziel handlowych do końca roku jest idealnym rozwiązaniem, które po trudnym okresie pozwoli nabrać wiatru w żagle.

 • gosc 17.03.2020

  Siec CCC niech Jedzie do Niemiec,Francji itd,oni pozwolą wam otworzyć sklepy w niedzielę,hi,hi.Polak to nie niewolnik!!!!!!

 • Echhhh 17.03.2020

  A może by tak poprawili w końcu jakość tego szmelcu - zwiększenie ilości dni handlowych nic nie pomoże jeżeli buty w tych sklepach to badziew który po max 2 msc się rozpada. Moderator odważy się zaakceptować ten komentarz(?) - taka jest niestety prawda i taką opinie mają buty z CCC

 • Koala 16.03.2020

  Szkoda że nie mają w ofercie obuwia damskiego dla młodych kobiet typu: workery, sneakersy, platformy ( w tym botki na platformie, obuwie sportowe na platformie etccc). Z szerszą ofertą byłby wiekszy popyt, obeszłoby się bez niedziel handlowych

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.