10.04.2020/09:35

Sieć CCC pozyskała 23 mln zł dofinansowania na koszty pracownicze

Sieć sklepów obuwniczych CCC jako jedna z pierwszych złożyła wniosek o dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników. W ustawowym terminie 7 dni przyszła pozytywna odpowiedź. Detalista otrzyma łącznie 23 mln zł środków pomocowych.

CCC na podstawie zapisów ustawy o COVID-19 złożyła wnioski o skorzystanie z mechanizmów pomocowych w obszarze kosztów pracowniczych. Ubiegała się o pokrycie 40 proc. wynagrodzenia pracownika przez Państwo (limit 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia) w przypadku zmniejszenia jego etatu o 1/5 oraz pokrycie przez Państwo postojowego w wysokości do 50 proc. płacy minimalnej.

– Wnioski złożyliśmy jako jedni z pierwszych, już 1 kwietnia i zgodnie z 7-dniowym terminem otrzymaliśmy odpowiedź. Co najważniejsze i co ogromnie nas cieszy, jest to odpowiedź pozytywna i skutkuje dofinansowaniem na łącznie 23 mln złotych na kolejne 3 miesiące. Część z tych środków już wpłynęła na nasze konta – mówi Gabriela Kahl, dyrektor HR, CCC.

Menedżerka zapewnia, że pomoc ta pozwoli na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy. Dotacja wesprze spółkę finansowo i pozwoli na podejmowanie kolejnych działań antykryzysowych.

– Na pewno jest to również sygnał, że mechanizmy antykryzysowe działają, a wsparcie jest realne, więc przedsiębiorcy będą czekać na kolejne propozycje pomocowe. Z naszej strony jest to część działań mających na celu odciążenie kosztów, w tym w szczególności kosztów wynagrodzeń. Analogiczne działania podejmujemy na pozostałych rynkach – zapewnia Kahl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.