23.03.2020/23:48

Sieć CCC wstrzymała spłatę 20 mln zł i chce odroczenia spłaty zadłużenia

CCC złoży wnioski o odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego wymagalnego w okresie od 23 marca do 22 czerwca 2020 roku. CCC wstrzymało też spłatę wymagalnych zobowiązań w wysokości 20 mln zł na rzecz dostawców usług faktoringowych.

CCC tłumacząc swoją decyzję powołuje się na stanowisko Związku Banków Polskich w sprawie działań pomocowych podejmowanych przez banki w związku z pandemią koronawirusa COVID 19. Wskazuje też na zaistniałą siłą wyższą oraz utratę istotnej części przychodów w wyniku urzędowego zamknięcia galerii handlowych.

CCC wskazuje, że brak płatności może stanowić przesłankę do uznania wystąpienia stanu technicznego naruszenia innych umów finansowych, których stroną jest grupa.

W związku z wystąpieniem siły wyższej oraz nadzwyczajną zmianą okoliczności rynkowych, CCC zamierza jednak podjąć rozmowy z instytucjami finansowymi oraz obligatariuszami mające na celu potwierdzenie wystąpienia siły wyższej, uzgodnienie istniejącego stanu prawnego oraz potwierdzenie możliwości wykluczenia zaistnienia technicznego naruszenia zobowiązań (covenants) zawartych w umowach z tymi instytucjami, w warunkach emisji obligacji i innych umowach finansowych oraz ustalenia warunków utrzymania pełnej dostępności i kontunuowania finansowania, z którego korzysta grupa CCC.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.