25.11.2019/10:24

Sieć CCC wycofuje torby foliowe ze sklepów. Operator pracuje nad strategią

Jedna z największych firm obuwniczych w Europie, CCC, podjęła właśnie decyzję o rezygnacji z wykorzystania toreb foliowych w swoich sklepach. W sklepach oraz sprzedaży online CCC próżno dziś szukać folii. Firma obuwnicza wykorzystuje tylko papierowe opakowania z recyklingu, a należące do niej eobuwie korzysta wyłącznie z ekologicznych pudełek i opakowań wysyłkowych.

Dziś, według wyliczeń w Polsce zużywamy nawet 11 mld foliówek rocznie. To od 250 do 300 toreb na mieszkańca. Na szczęście, z uwagi na rozpoczęcie szeroko zakrojonej dyskusji dotyczącej ochrony środowiska i działań podejmowanych przez dużych graczy biznesowych, trend zaczyna się powoli odwracać. Dziś w żadnym sklepie CCC w Polsce i za granicą nie dostaniemy produktu zapakowanego w torbę foliową. Również zamawiając w sklepie internetowym CCC lub na eobuwie.pl nie otrzymamy przesyłki w tzw. foliówce.

- Jeszcze niedawno powszechna była opinia, że ekologia jest zarezerwowana dla marek premium, z wąską, świadomą grupą klientów. My docieramy z produktami do szerokiego grona odbiorców, rocznie sprzedajemy ponad 70 mln obuwia, dlatego tym bardziej nie chcemy brać udziału w masowym użyciu foliówek i stawiamy na budowanie świadomości ekologicznej u naszych klientów. Jednak równie ważny jak opakowanie jest sam produkt. Jako firma duży nacisk kładziemy na certyfikaty pochodzenia materiałów, z których wykonywane jest obuwie czy akcesoria dostępne w sprzedaży - mówi Marcin Czyczerski, prezes CCC S.A.

W naszej ofercie znajdują się m.in. produkty sygnowane znakiem Fairtrade, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych systemów etycznej certyfikacji produktów, a kolekcje Lasocki Kids są wykonywane ze skór powstałych w ekologicznych garbarniach, certyfikowanych zgodnie z protokołem Leather Working Group. Wdrożyliśmy także politykę zarządzania substancjami chemicznymi, tak, aby produkty sprzedawane w sieci były bezpieczne dla klienta i przyjazne dla środowiska

Cele środowiskowe CCC to m.in. ograniczenie o 5 proc. zużycia energii elektrycznej, 5 proc. spadek emisji Co2, a także 5 proc. mniej odpadów do 2021 roku.  Do zielonych osiągnięć firmy należą m.in redukcja emisji dwutlenku węgla o 620 ton czy 100 ton mniej opakowań kartonowych dzięki wdrożeniu innowacyjnej kartoniarki (urządzenie sklejające opakowania tekturowe do butów, które zautomatyzowało procesy magazynowe).

Z kolei Centrum Badań i Rozwoju w Polkowicach wyposażone jest w najnowocześniejsze systemy klimatyzacyjne, wykorzystujące powietrzne pompy ciepła, a także system BMS, który integruje i steruje wszystkimi systemami budynku. Pozwoliło to osiągnąć bardzo duże oszczędności energii elektrycznej. CCC pracuje obecnie nad wypracowaniem kompleksowej strategii biznesowej na kolejne lata, której elementem będą również działania z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.