18.07.2017/08:00

Sieć Chata Polska ma już 250 sklepów

22 lipca br. sieć Chata Polska otworzy uroczyście swój 250. sklep na polskim rynku - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Placówka o powierzchni 210 mkw. wystartuje przy ul. Zielonogórskiej w Zielonej Górze.

Nowy sklep należy do  Iwony i Roberta Matuszaków, którzy mają już w sieci trzy inne placówki, a w ub. r. zostali ambasadorami Chaty Polskiej.

Przypomnijmy, jak ujawnił w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Robert Siemiński, prezes Marolu (do którego należy Chata Polska), celem grupy jest rozbudowa sieci sklepów do 350 w roku 2020. Obsługa tylu placówek ma być możliwa m.in. dzięki rozbudowie o 20 tys. mkw. magazynu, co pozwoli Marolowi wchodzić w dystrybucję kolejnych kategorii spożywczych atrakcyjnych dla sklepów.

Z okazji otwarcia sklepu numer 250 w sieci, Chata Polska przygotowała dla swoich klientów specjalne atrakcje. Na 22 lipca zaplanowano Jarmark Regionalny, w ramach którego osoby robiące zakupy w sklepie przy Zielonogórskiej zapoznają się z propozycjami regionalnych i lokalnych producentów przygotowanymi specjalnie na dzień otwarcia.

Chata Polska to sieć sklepów ogólnospożywczych utworzona w 1997 roku i oparta w 100 proc. na polskim kapitale, skupiająca wyłącznie polskich przedsiębiorców. Ćwierć tysiąca sklepów w siedmiu województwach Polski odwiedzają co miesiąc średnio 3 mln klientów. Organizatorem sieci jest polski dystrybutor Marol, należący do Roberta Siemińskiego, który jest także prezesem Chaty Polskiej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • fuy 18.07.2017

    Tak trzymać. Polski handel musi walczyć o swoje miejsce na rynku, a nie ma łatwo z portugalskimi i niemieckimi dyskontami czy niemieckimi, francuskimi, angielskimi hipermarketami. Czy tak trudno to zrozumieć, że trzeba wspierać rodaków?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.