17.06.2019/14:55

Sieć Circle K eksperymentuje z bankomatami do wypłaty… bitcoinów

Detalista nawiązał współpracę z chicagowską firmą DigitalMint, dostawcą wirtualnej waluty Bitcoin, w ramach której na 20 stacjach paliw Circle K w Arizonie i Nevadzie stanęły automaty do sprzedaży bitcoinów.

To największy jak dotąd skokowy rozwój sieci automatów Bitcoin ATMs firmy DigitalMint. Urządzenia stanęły na stacjach paliw Circle K w kilkunastu miejscowościach stanu Arizona, a także w Las Vegas, w stanie Nevada.

– Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem współpracy z tak szanowaną organizacją jak Circle K. Dzięki naszemu partnerstwu otwierają się drzwi do masowego rozszerzenia dostępności waluty Bitcoin na nowych rynkach całego świata – ekscytuje się Marc Grens, współzałożyciel i prezes firmy DigitalMint.

– Dzięki partnerstwu z Figital Mint możemy zaoferować naszym klientom łatwy dostęp do waluty Bitcoin, w bardzo rozsądnej cenie – wtóruje mu Joel Konicke, category manager w firmie Circle K Stores.

DigitalMint ma obecnie ok. 250 punktów sprzedaży – automatów oraz okienek kasowych – w 25 stanach USA. Preferowana jest sprzedaż za gotówkę, tylko w wybranych lokalizacjach można zapłacić kartą kredytową lub debetową. Firma prowadzi także sprzedaż wirtualnych monet w serwisie online.

DigitalMint pobiera stałą opłatę za realizację transakcji w automacie lub okienku kasowym, w wysokości 12 proc. jej wartości, oferuje jednak zniżki. Dzienny limit transakcji to 20 tys. dolarów, a jedna operacja nie może przekraczać kwoty 2,5 tys. dolarów. Według firmowego kalkulatora, dzisiejszy kurs jednego Bitcoina to niespełna 10.430 dolarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.