28.02.2017/17:20

Sieć drogerii Dayli wstrzymuje handel w sklepach. To już koniec marzeń o uratowaniu spółki?

Należąca do spółki Kerdos Group sieć drogerii Dayli musiała wstrzymać działalność operacyjno-handlową w 30 placówkach sieci. w Powodem było wypowiedzenie ramowej umowy komisu przez La Rose a w konsekwencji utratą przez Dayli zdolności sanacyjnych.

Zarządca Kerdos Group S.A. w restrukturyzacji podał do publicznej wiadomości informację o nadaniu przez zarządcę Dayli Polska w restrukturyzacji pisma do sędziego komisarza informującego o sytuacji postępowania restrukturyzacyjnego spółki zależnej po 15 lutego 2017 r. Zgodnie z ww. pismem w związku z wypowiedzeniem ramowej umowy komisu przez La Rose a w konsekwencji utratą przez Dayli zdolności sanacyjnych - działalność operacyjno-handlowa wszystkich sklepów sieci Dayli została (do odwołania) zawieszona. Mając na względzie konieczność zabezpieczania majątku spółki znajdującego się w placówkach handlowych Dayli zarządca wydał szereg zarządzeń zobowiązujących poszczególne Działy Pionu Organizacyjnego Dayli do podjęcia stosownych działań.

Z uwagi na coraz częstsze oświadczenia wynajmujących w przedmiocie wypowiedzenia umów najmu i wezwań do wydania lokalu zarządca podejmuje wszelkie możliwe działania nakierowane na uregulowanie statusu placówek handlowych do których Dayli utraciła tytuł prawny.

Zarządca w piśmie do sędziego komisarza zwraca również uwagę, że na obecnym etapie postępowania wykonanie postanowienia sędziego komisarza z dnia 26 stycznia 2017r. w przedmiocie sprzedaży zapasu handlowego spółki jest niezwykle trudne do wykonania z uwagi na stopniowe zmniejszanie integralności sieci Dayli. Na dzień sporządzenia niniejszego pisma dostępnych jest około 30 lokalizacji w których Dayli posiada placówki handlowe.

Jednocześnie wyprzedawanie zapasu w aktualnym etapie postępowania może utrudnić możliwą sprzedaż całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa Dayli w ewentualnym postępowaniu upadłościowym lub jeszcze na etapie niniejszego postępowania restrukturyzacyjnego w przypadku pojawienia się inwestora.

Zapas handlowy stanowi istotny składnik majątku Dayli a jego zachowanie może zwiększyć atrakcyjność przedsiębiorstwa mając jednocześnie pozytywny wpływ na projekcje podmiotu zainteresowanego jego nabyciem.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Henry 26.12.2020

  My za 2 lata nie dostaliśmy pieniędzy za wynajem lokalu

 • Masakra jakaś 01.08.2019

  To prawda. Ja dopiero w lipcu 2019 dostałam świadectwo pracy od likwidatora firmy Dayli. Z firmy wprowadzono ponad 160 milionów złotych. Zlikwidowano 150 drogeri Dayli w Polsce i 100 drogerii na rynku Niemieckim. W końcowym etapie likwidacji drogerii Dayli około 30 owszem pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za styczeń. Po zakończeniu restrukturyzacji ugodowej pracownicy zostali na lodzie. Sprawy utknęły w sądach pracy., Fundusz gwarancyjny pracowników nie wypłacił zaległych wynagrodzeń, gdyż pracownicy nie dostali świadectwa pracy. Istny przekręt made in Poland.

 • Now 10.06.2017

  Nic nie wypłacili do dnia dzisiejszego.Zwyczajnie nas okradli.Nawet świadectwa pracy nie jesteśmy w stanie wyegzekwoć

 • gość 01.03.2017

  Skoda że nie napisali że pracownikom pensji za styczeń nie zapłacili!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.