28.08.2020/10:25

Sieć dyskontów Action wchodzi na czeski rynek

Holenderska sieć Action zadebiutowała na czeskim rynku. 27 sierpnia operator uruchomił od razu dwa sklepy - w Hradcu Králové i Kladnie. Do końca roku będzie miał ich pięć – informuje serwis mediaguru.cz.

Wcześniejsze plany zakładały, że Action wejdzie do Czech w kwietniu. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa otwarcie pierwszych sklepów zostało przesunięte o kilka miesięcy. –
Podobnie jak inne firmy musieliśmy dostosować nasze plany na ten rok do sytuacji związanej z Covid-19. Jednak teraz z powodzeniem realizujemy pierwotny plan naszej ekspansji w Czechach i wkrótce otworzymy tutaj łącznie pięć naszych sklepów – zapowiada na łamach mediaguru.cz Sander van der Laan, dyrektor generalny Action.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni w Czechach zostaną otwarte trzy kolejne sklepy: w Ostrawie, Opawie i Frýdku-Mistku. Action planuje też dalszą ekspansję – zakłada ona, że sieć uruchomi swój sklep m.in. w Pradze. Każdy sklep Action w Czechach będzie zatrudniał ok. 15 pracowników.

Czechy są już ósmym krajem, w którym działa Action. Sieć ma sklepy w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii, Polsce i Francji. – Republika Czeska to dla nas ciekawy rynek. Przylega do krajów, w których już działamy, co ułatwia integrację z naszym łańcuchem dostaw. Jednocześnie to mocny gospodarczo kraj z dobrą infrastrukturą i klientami, którzy robiąc zakupy biorą pod uwagę przewagę cenową, ale też cenią sobie jakość produktów – komentuje Sander van der Laan.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także