21.06.2018/16:34

Sieć E.Leclerc otworzyła 50. sklep w Polsce

W Tarnowie otwarto 50 sklep E.Leclerc w Polsce. Supermarket ruszył 30 maja. Jest to pierwsza placówka otwarta pod szyldem E.Leclerc w tym roku.

Nowy sklep o powierzchni 1350 mkw. mieści się w Tarnowie przy ul. Romanowicza 59. Należy on do spółki Nasza Tradycja, prowadzonej przez Pawła i Monikę Stańców. Małżeństwo posiada także jeszcze jeden supermarket w Tarnowie oraz  dwie placówki w formacie E.Leclerc Express w Tarnowcu i Zbylitowskiej Górze. Uruchomione w zeszłym roku mniejsze sklepy działają w powiązaniu z tarnowskimi supermarketami.

– Postanowiliśmy rozwijać swoją działalność w ramach grupy E.Leclerc ze względu na oferowane przez nią wsparcie. Bogaty asortyment marek własnych – ok. 2500 produktów i dobre warunki zakupowe z dostawcami pozwalają na efektywne konkurowanie z dyskontami. Równie istotny jest dla nas transfer wiedzy wewnątrz grupy, dzięki któremu możemy stosować najnowocześniejsze rodzime i europejskie rozwiązania – mówi Paweł Staniec, prezes E.Leclerc Tarnów.

Supermarket zatrudnia 30 pracowników. Do jego najważniejszych atutów należą bogaty asortyment oraz rozbudowane działy wędlin i piekarniczy.

 E.Leclerc działa w Polsce od 1995. To grupa niezależnych przedsiębiorców, którzy w sposób autonomiczny zarządzają własnymi firmami, współpracują z regionalnymi producentami, dopasowując swoją ofertę do lokalnych warunków. Każdy sklep to odrębny podmiot.

Obecnie E.Leclerc zatrudnia ponad 5000 pracowników w 50 sklepach znajdujących się w 44 miastach na terenie 15 województw. Strategia biznesowa Stowarzyszenia E.Leclerc opiera się na trzech podstawowych filarach: rozwój sklepów już istniejących, zrzeszanie niezależnych partnerów oraz na zewnętrznym rozwoju. W roku 2017 E.Leclerc osiągnął obroty w wysokości 2,8 mld złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.