16.02.2017/11:24

Sieć handlowa usprawni system wymiany informacji z dostawcami

Firma Aquael inwestuje w komunikację EDI. Sieć sklepów zoologicznych wybrała platformę Infinite EDInet, aby usprawnić proces wymiany dokumentów handlowych ze swoimi dostawcami. Projekt obejmuje również uruchomienie archiwum dla faktur elektronicznych.

- Wdrażając komunikację EDI chcemy, przede wszystkim, zwiększyć komfort współpracy kontrahentów z Aquael. W ramach projektu EDI zamówienia i potwierdzenia dostawy są wysyłane do dostawców w formie elektronicznej, a zwrotnie otrzymujemy elektroniczne faktury – tłumaczy Wojciech Zaremba, kierownik działu zakupy i zaopatrzenie w Aquael.

Już teraz komunikacja EDI uruchomiona jest z kilkudziesięcioma partnerami biznesowymi Aquael. Zmiana obiegu dokumentów z formy papierowej na elektroniczną usprawnia proces obiegu faktur i skraca czas realizacji zamówień. Ważnym aspektem wdrożenia elektronicznej wymiany danych jest zmniejszenie ogólnej liczby dokumentów papierowych w organizacji (zamówienia, potwierdzenia, faktury), a co za tym idzie, ograniczenie wydatków na ich wydruk, kopertowanie czy kolportaż.

Rezygnując z tradycyjnej archiwizacji dokumentów papierowych na rzecz e-archiwum Aquael chce obniżyć koszty archiwizacji dokumentów. Nowy system pozwoli firmie w pełni kontrolować kto i kiedy ma wgląd do dokumentów. Co ważne, archiwum dostępne jest w trybie 24/7.

Wdrożenie rozwiązań Infinite stanowi ważny element integracji Aquael z dostawcami. Automatyzując procesy biznesowe z kontrahentami firma może sprawniej reagować na zmieniające się potrzeby rynkowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.