21.01.2019/09:55

Sieć handlowa zatrudniła... 500 robotów do pracy w sklepach

Holenderska firma handlowa Ahold Delhaize "zatrudniła" aż 500 robotów do wykonywania pracy w swoich sklepach Giant, Martin's i Stop&Shop działających w USA. To kolejny krok w kierunku robotyzacji handlu, istotny szczególnie z punktu widzenia skali projektu.

Jak donosi "Retail Detail", roboty otrzymały imię Marty i będą jeździć po sali sprzedaży w sklepach w poszukiwaniu nieaktualnych cenówek oraz pustych półek. Innym zadaniem maszyn będzie sprawdzanie stanu podłogi w poszukiwaniu plam i innych zabrudzeń oraz produktów, które spadły z regałów.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, roboty Marty będą wzywały w konkretne miejsce pracowników sklepu. Mogą się z nimi porozumiewać za pomocą systemu głosowego. Niestety, na razie roboty nie będą w stanie samodzielnie rozwiązywać problemów, m.in. dlatego, że nie zostały wyposażone w ręce.

W minionym roku roboty testowane były przez Ahold Delhaize w dwóch sklepach. Pilotaż rozwiązania najwyraźniej zakończył się sukcesem, skoro tym razem złożono zamówienie aż na 500 robotów Marty.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.