27.08.2018/16:09

Sieć Interspar testuje papierowe torby do pakowania warzyw i owoców

Austriacki oddział Grupy SPAR testuje w 11 hipermarketach działających w regionach Salzburga i Styrii papierowe torby do pakowania warzyw i owoców. Sieć chce zastąpić cienkie plastikowe foliówki, ekologicznymi papierowymi torebkami.

Cienkie torby foliowe to główny odpad plastikowy. INTERSPAR stara się poszukiwać dla niego alternatyw. Testowano już siatki na zakupy wielokrotnego użycia – od jesieni będą dostępne we wszystkich marketach sieci SPAR w Austrii. Obecnie trwają próby z papierowymi torbami do pakowania warzyw i owoców. Testowane są w sklepach w regionie Salzburga i Styrii.

– Byłoby świetnie, gdyby wszyscy klienci mieli siatki do pakowania warzyw i owoców, ale potrzebujemy także innego rozwiązania. Testujemy obecnie torby papierowe zamiast foliowych. Są praktyczne i klienci akceptują takie rozwiązanie – przekonuje Markus Kser, dyrektor zarządzający INTERSPAR Austria.

Podobne testy były już prowadzone w 2014 r. w delikatesowych marketach w Wiedniu, jednak wtedy brązowe torby nie przyjęły się, ponieważ kasjerzy musieli je otwierać, by sprawdzić ich zawartość. Obecnie sieć stosuje przejrzysty papier pergaminowy. Zmieniono także wymiary toreb.

Torby z papieru są znacznie droższe od foliowych. Sieć częściowo pokrywa koszty, ale chce, by klienci płacili za torby. – Chcemy się upewnić, że koncept ochrony środowiska jest wart w oczach klienta dodatkowych dwóch eurocentów za torbę – kontynuuje Markus Kaser.

Torby są wytwarzane z certyfikowanego papieru i mogą być wyrzucane bezpośrednio do odpadów surowcowych, a jeśli są zabrudzone żywnością, do śmieci bio.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.