16.11.2018/11:10

Sieć Jysk wejdzie do Rosji w 2020 r. Sklepy będą zaopatrywane z Polski

Władze sieci Jysk Nordic – po długim namyśle - podjęły decyzję o wejściu na rynek rosyjski. Pierwszy sklep z wyposażeniem wnętrz ruszy w Rosji w kwietniu 2020 r.

Do inwestycji na rosyjskim rynku zachęca Jysk m.in. rosnąca klasa średnia, która liczy obecnie ponad 100 mln osób. To zdaniem Jana Bøgha, CEO i prezesa Jysk Nordic daje ogromny potencjał do rozwoju na tym rynku. Firma rozwijając się w Rosji chce skorzystać ze swoich doświadczeń na rynku Białoruskim i Ukraińskim.

- Rosja oferuje także możliwość otwierania sklepów przy rozsądnych kosztach najmu, a wiele miast znajduje się w zasięgu jazdy od naszego centrum dystrybucyjnego w Radomsku – argumentuje Jana Bøgha.

I dodaje, że pomimo wyzwań związanych ze stawkami celnymi i certyfikatami, wiele zachodnich sieci, takich jak Ikea, Auchan i Decathlon, odniosły sukces w Rosji, a to wskazuje, że Jysk może także rozwijać tam z powodzeniem swój biznes.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • - 27.11.2018

    Jak Rosja politycznie jest podobna do Białorusi to niech Jysk zaopatruje z Białorusi... A do Białorusi z Danii... Szkoda cła!!! Poza tym tam też mają sklepy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.