02.02.2021/12:28

Sieć JYSK zmienia opakowania pościeli, aby wyeliminować z obiegu 27 mln toreb z plastiku rocznie

JYSK rozpoczął wymianę opakowań pościeli oraz prześcieradeł z plastikowych na papierowe taśmy z certyfikatem FSC. Pozwoli to usunąć 27 milionów plastikowych toreb rocznie i jest kolejnym przykładem odpowiedzialnego podejścia JYSK na rzecz środowiska.

Pierwsze produkty w nowych opakowaniach z ekologicznej, papierowej taśmy trafią do sklepów już teraz. Poprzednie, plastikowe opakowania będą sprzedawane do wyczerpania zapasów.

Zredukowanie 27 milionów plastikowych opakowań wśród pościeli i prześcieradeł, które JYSK sprzedaje każdego roku, wyeliminuje ze środowiska rocznie około 475 ton szkodliwego, długo rozkładającego się tradycyjnego plastiku z petrochemicznych polimerów.

Nowe opakowanie zrobione zostały z materiału z certyfikatem FSC – to skrót od Forest Stewardship Council, czyli organizacji non-profit, która odpowiada za system etykietowania drewna i papieru, pochodzących ze zrównoważonych upraw leśnych, uwzględniających otoczenie roślinne i zwierzęce. Znak FSC dotyczy odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i ekonomicznej.

Ekologiczne opakowania będą wspierały również domowy recykling wśród klientów. Papierowe taśmy można poddać recyklingowi, w procesie segregacji odpadów, podczas gdy recykling miękkich toreb plastikowych jest często niemożliwy.

– Te 27 milionów plastikowych toreb to oczywiście tylko część ogólnego wykorzystania plastiku  w skali globalnej. Wszystkie inicjatywy mają jednak ogromne znaczenie, a my będziemy kontynuować prace nad maksymalnym ograniczeniem plastiku w naszych sklepach – mówi Piotr Padalak, dyrektor zarządzający JYSK Polska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Gość 05.02.2021

    Nie wiem czy to dobry pomysł, bo towar będzie po prostu brudny. Nie raz leży na podłodze, składowanie resztek na magazynie to też problem, modele ze słabą sprzedażą będą zakurzone, skoro nie ma opakowania to ludzie będą rozrywać tę papierową opaskę a półka z kupą rozerwanych pościeli będzie tragiczna

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także