17.01.2021/16:00

Sieć Leroy Merlin dostarczy zakupy w dniu złożenia zamówienia

Firma Leroy Merlin Polska usprawnia proces realizacji dostaw zamówionych produktów. Sieć rozpoczęła współpracę z firmą X-press Couriers, dzięki której będzie mogła dostarczać paczki już w dniu złożenia zamówienia. 

Jak informuje firma, sieć Leroy Merlin, jako pierwsza spośród działających na polskim rynku dystrybucji produktów i usług dla domu i ogrodu (DIY), dodała innowacyjną usługę w obszarze dostaw, tak zwanej ostatniej mili. 

Obecnie usługa dostępna jest w 9 sklepach sieci, co przekłada się na dostęp do niej dla szerokiej grupy klientów, zamieszkujących między innymi Warszawę, Kraków, Poznań i Łódź.

„Dostępność tego rodzaju szybkiej dostawy uzależniona jest od miejsca dostawy, weryfikowanego przy pomocy kodu pocztowego, a w ramach usługi możliwe jest wysłanie paczki do 31,5 kg o maksymalnych wymiarach 120x60x60 cm, co również weryfikuje specjalny algorytm na stronie internetowej” - komentuje nową usługę Tomasz Wcisło, senior menedżer ds. współpracy z dostawcami.

Obecnie w Polsce sieć sklepów stacjonarnych Leroy Merlin liczy 68 sklepów. Z uwagi na duże zainteresowanie i widoczne potrzeby klientów, w zakresie szybkości dostaw, Leroy Merlin planuje w przyszłości dalszy rozwój tej usługi obejmując kolejne lokalizacje. 

„Badania jasno pokazują jak niezwykle istotnym elementem, wpływającym na całość doświadczenia zakupowego klienta, jest dostawa. Z tego względu stale wzmacniamy obszar logistyki ostatniej mili i szukamy nowych, lepszych rozwiązań, czego przykładem jest nasza współpraca z X-press Couriers - podsumowuje Tomasz Wcisło.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także