03.04.2020/17:44

Sieć Media Markt prosi o dwa miliardy euro pomocy publicznej

Spółka Ceconomy, do której należy sieci elektromarketów Media Markt i Saturn prowadzi rozmowy z niemieckim bankiem narodowym na temat uzyskania pomocy publicznej w wysokości 2 miliardów euro. Niemiecki detalista potrzebuje wsparcia z powodu koronakryzysu - donosi retaildetail.eu.

Niemiecka sieć elektromarketów twierdzi, że potrzebuje dwóch miliardów euro pomocy rządowej z powodu szkód, jakie grupa ta ponosi w wyniku pandemii koronawirusa. Według Bloomberga grupa musiała zamknąć sklepy Media Markt i Saturn w całej Europie.

Spółka Ceconomy omawia pakiet finansowania pomocowego zarówno z niemieckim bankiem rozwoju KfW, jak i bankami komercyjnymi. W jednym z możliwych scenariuszy bank państwowy pożyczy 80 proc. kwoty, a banki komercyjne resztę w ramach specjalnego programu wsparcia rządu niemieckiego.

Cena akcji Ceconomy spadła aż o dwie trzecie od początku roku, a wartość rynkowa firmy wynosi obecnie nieco ponad 700 milionów euro.

W Polsce sieć Media Markt prowadzi blisko 90 sklepów stacjonarnych, a także jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych z elektroniką mediamarkt.pl.

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kj 06.04.2020

    wszystko zdycha to dlaczego sieciówki zachodnie miałyby nie??? bo ludziska nie będą miały co żreć??? a może zaczną zdrowieć, jak przestaną wciągać ten chłam, a może powstanie z kolan rolnictwo , bazary i polski handel, czy to byłoby takie złe???

  • Robert6 04.04.2020

    Go Media Expert, go..
    Bierzcie ich, truchła nie oszczędzać.
    Nie wiem jak jeszcze rodacy mogą w ogóle cokolwiek kupować w MEdia Marktcie, zaprzestanmy..

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.