17.04.2020/23:53

Sieć Organic Farma Zdrowia sięga po pieniądze z pakietu pomocowego

Sieć Organic Farma Zdrowia złożyła wniosek o bezzwrotne dofinansowanie miejsc pracy w ramach pakietu pomocowego. Powodem jest blisko 30-proc. spadek obrotów w placówkach największej w Polsce sieci sklepów z żywnością organiczną.

Organic Farma Zdrowia wnioskuje o dofinansowanie w kwocie ponad 905,2 tys. zł, które w całości zostanie przeznaczone na ochronę miejsc pracy.

Firma uzasadniła swój wniosek wskazując, e o ile w pierwszej połowie kwietnia (identycznie jak w drugiej połowie marca), istotne wzrosty odnotowały sklepy przy ulicach, na osiedlach, duże markety oraz sklepy internetowe, a szczególnie sklep organic24.pl, to dramatycznie spadła sprzedaż sklepów sieci Organic Farma Zdrowia znajdujących się w galeriach handlowych

Miało to związek z rządowym ograniczeniem działalności galerii handlowych z powodu pandemii koronawirusa. W efekcie tych ograniczeń odwiedzalność galerii handlowych spadła w sposób drastyczny. Z tych samych powodów musiały zostać zamknięte Bistra prowadzone przy marketach w Warszawie i Wrocławiu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Marcin 12.08.2020

    I tak upadna jak PiP.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.