11.01.2017/14:05

Sieć Praktiker zamyka kolejne sklepy. Co dalej?!

Sieć Praktiker zamknie 15 stycznia swoje sklepy w Rybniku, Opolu i podwarszawskich Jankach. Wcześniej operator zlikwidował placówki w Rzeszowie i Lublinie. Serwis gazeta.pl przypomina, że Praktiker znajduje się w postępowaniu sanacyjnym, które ma uchronić spółkę przed bankructwem.

Od listopada 2016 r. spółka Praktiker Polska znajduje się w postępowaniu sanacyjnym, które jak twierdzą przedstawiciele firmy daje „spółce czas na bezpieczną restrukturyzację i przywrócenie naszej marce dobrej, czołowej pozycji rynkowej”, jednoczenie podkreślają, że „postępowanie sanacyjne jest dla naszej marki ogromną szansą (…) a chodzi w nim o uzdrowienie firmy, a nie jej likwidację”. Jak pisze gazeta.pl wyznaczony przez sąd zarządca stara się wyprowadzić spółkę na prostą. Firma zamyka kolejne placówki i zwalnia pracowników.

Zadłużenie Praktikera to ok. 100 mln zł. Jak pisze gazeta.pl obecne kłopoty sieci Praktiker spowodowane są w największym stopniu nierynkowymi na dzisiejsze czasy umowami, w tym umowami najmu, które zostały zawarte jeszcze przez byłych niemieckich właścicieli. Ich renegocjacja to jedno z głównych zadań w ramach postępowania sanacyjnego.

Sieć Praktiker zarządza w Polsce siecią ok. 15 sklepów, jeszcze kilkanaście miesięcy temu było ich ponad 20.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • pix 13.02.2017

  stanie sie to samo co z alma w sanacji wyprowadza co sie da a potem upadlosc likwidacyjna

 • nicole 11.02.2017

  Napewno zakonczy się klapą skoro pieniadze idą na prywatny biznes a nie oplate bieżących wydatkow firmy

 • misia 11.02.2017

  Ta siec juz o przeprowadza restrukturyzacje i dostala na to pieniądze które sprzeniewierza.

 • Kuba 10.02.2017

  Prawdopodobnie ta sieć marketów budowlanych nie zdoła
  przeprowadzić restrukturyzacji, mając tak duże zadłużenie.
  Nie widzę banku, który zaryzykuje udzielenie kredytu na
  wzmocnienie finasowe spółki? To chyba zakończy się klapą?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.