07.01.2016/10:46

Sieć Profi liderem ekspansji na rumuńskim rynku

Należąca do funduszu inwestycyjnego Enterprise Investors sieć Profi była w 2015 r. najszybciej rozwijającą się firmą handlową w kanale nowoczesnym w Rumunii.

Profi zdetronizowało dotychczasowego lidera ekspansji, czyli belgijską sieć Mega Imaage i zapowiada podtrzymanie tempa rozwoju w 2016 r. W zeszłym roku sieć Profi uruchomiła najwięcej, bo ponad 90 sklepów z blisko 200 placówek otwartych przez największych graczy rynkowych, takich jak: Mega, Lidl, Carrefour, Penny, czy Kaufland. Sieć Profi zakończyła rok 2015 z liczbą 367 sklepów, które działają w kilku różnych formatach. Spółka Mega Image zarządza obecnie siecią 471 placówek handlowych i otworzyła w ubiegłym roku 61 sklepów. Co istotne, belgijski operator koncentrował się w ostatnim czasie na otwieraniu małych sklepów convenience pod szyldem Shop&Go. Warto zaznaczyć, że Profi i Mega Image uruchomiły prawie 150 z ok. 200 sklepów, które zostały otwarte na rumuńskim rynku w roku ubiegłym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.