14.05.2020/08:50

Sieć RTV Euro AGD będzie dystrybuować sprzęt z magazynu w Rzeszowie

Spółka Euro-net, właściciel sieci handlowej RTV Euro AGD i platformy oleole.pl, wynajął magazyn w Rzeszowie. W centrum logistycznym 7R City Flex Rzeszów Airport I firma wynajęła ponad 1,6 tys. mkw. powierzchni biurowo-magazynowej.

Rzeszów jest czwartą lokalizacją, w której RTV Euro AGD wynajmuje przestrzeń magazynową od 7R. Dystrybutor elektroniki o AGD działa również w 7R City Flex Łódź I, 7R City Flex Szczecin oraz 7R Park Kielce. 

– Dynamicznie się rozwijamy, dbając o zapewnienie klientom jak najlepszych doświadczeń w kontakcie z naszą marką. Z tego względu zależy nam na stworzeniu infrastruktury logistyczno-magazynowej, zapewniającej możliwie jak najszybszą i najefektywniejszą dystrybucję towarów. To ważne szczególnie teraz w dobie rosnącego znaczenia e-commerce i zakupów online – mówi Rafał Gąska, dyrektor ds. łańcucha dostaw w RTV Euro AGD.

Położony w sąsiedztwie lotniska, z dobrym dojazdem do autostrady obiekt 7R City Flex Rzeszów dostosowywany jest do potrzeb najemców, prowadzących dystrybucję na lokalnym rynku. – Dokładnie takiego rozwiązania poszukiwał Euro-Net pod obiekt o charakterze przeładunkowym, do obsługi Rzeszowa i okolic – tłumaczy Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield Polska, firmie pośredniczącej w transakcji.

Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R dodaje, że sieć magazynów miejskich pozwala optymalizować łańcuchy dostaw i znacząco zmniejszyć czas doręczania przesyłek w ramach dużych aglomeracji. - Magazyny „ostatniej mili” umożliwiają składowanie towaru blisko zamawiającego. Dodatkowym atutem dla najemcy jest współpraca według znanego już standardu i redukcja procesów administracyjnych, związanych z podpisaniem umowy, do minimum – mówi.

Euro-net prowadzi około 290 sklepów pod marką RTV Euro AGD w 187 miejscowościach w całej Polsce i sklepy internetowe euro.com.pl oraz oleole.pl. Firma poszukiwała powierzchni magazynowej położonej w miejskim obszarze Rzeszowa, aby zapewnić sprawną obsługę dystrybucyjną klientów z południowo-wschodniej Polski. Jednocześnie spółka potrzebowała obiektu przystosowanego swoim standardem do intensywnych operacji przeładunkowych.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.