07.10.2018/01:40

Sieć Ruch będzie szukać inwestora!

2 października 2018 r. podpisana została umowa pomiędzy Lurena Investments B.V. oraz Alior Bank S.A., która przewiduje kontynuację procesu wypracowywania programu restrukturyzacji dla spółki Ruch S.A. oraz znalezienie docelowego inwestora dla spółki.

Na mocy podpisanego porozumienia, Alior Bank przedłuży udzielone finansowanie, co pozwoli na przygotowanie wspólnie z KPMG planu restrukturyzacji.

Równocześnie strony uzgodniły zasady nadzoru nad Spółką w okresie restrukturyzacji, w tym skład nowej, pięcioosobowej Rady Nadzorczej Ruch w restrukturyzacji.

W piątek wieczorem Ruch opublikował na stronie internetowej skład nowej rady nadzorczej.

Zgodnie z uzgodnieniami weszło do niej dwóch przedstawicieli wskazanych przez głównego akcjonariusza (Janusz Korczyk, przewodniczący RN i Wojciech Wróblewski), dwie osoby wskazane przez Alior Bank (Seweryn Kowalczyk i Kamil Prokop) oraz przedstawiciel wydawców prasy (Artur Sierant, prezes notowanej na NewConnect spółki Notoria Serwis).

Ruch złożył 31 sierpnia w sądzie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego (PPU) w celu zawarcia układu częściowego.

Układ częściowy ma na celu ograniczenie działań restrukturyzacyjnych tylko do grona największych wydawców, którym Ruch jest winien ponad 1 mln zł.

Po otwarciu PPU działania restrukturyzacyjne nie obejmą małych i średnich wydawców oraz żadnych kontrahentów z obszaru detalicznego, logistyki i usług kurierskich.

Ruch informował wówczas, że celem spółki jest oparcie ostatecznego planu restrukturyzacji na wynikach prac firmy audytorskiej, która przygotowuje taki plan na zlecenie Ruchu, po uzyskaniu zgody Alior Banku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Zbyszek123 08.10.2018

    Zarowno piotr ipawel jak iruch szukaja frajera co by za tabliczke na scianie zaplacil milony oni i tak nic nie zaplacom dostawcom za towary

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.