04.02.2019/08:23

Sieć Ruch zostanie podzielona na dwie części i sprzedana

31 stycznia firma Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja złożyła w sądzie plan restrukturyzacyjny firmy Ruch. Zgodnie z przewidywaniami, sieć zostanie podzielona na dwie części i sprzedana.

Jak podaje Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, plan naprawy zakłada utrzymanie przedsiębiorstwa w ruchu przez najbliższe miesiące oraz wydzielenie dwóch zorganizowanych części przedsiębiorstwa celem ich sprzedaży na rzecz inwestorów.

Pierwsza część to segment detaliczny, czyli sieć kiosków Ruchu oraz sprzedaż prasy i usługa "Paczka w Ruchu". Oprócz tego w segmencie znajdą się nieruchomości i znak handlowy "Ruch". Druga część to segment kolportażowy, który obejmuje kolportaż prasy, obsługę logistyczną „Paczki w Ruchu” oraz dostawy prenumerat. Do tej części dołączono usługi księgowe, informatyczne i wspomagające.

- Wierzyciele Ruch zostaną zaspokojeni (w części niezredukowanej mocą układu) ze środków pochodzących ze sprzedaży ZCP-ów. Swoje wierzytelności zredukuje także Alior Bank - pisze Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.