28.01.2020/09:39

Sieć Sainsbury's osiągnie neutralność emisyjną do 2040 r.

Sieć Sainsbury's ogłosiła, że do 2040 r. osiągnie neutralność w emisji gazów cieplarnianych. Detalista zamierza zrealizować ten cel o 10 lat wcześniej niż cała brytyjska gospodarka (przynajmniej według rządowych założeń).

Aby zrealizować ambitny cel w wyznaczonym czasie, Sainsbury's zamierza przeznaczyć 1 mld funtów w ciągu najbliższych 20 lat. Według Mike'a Coupe, wkrótce ustępującego ze stanowiska dyrektora generalnego sieci, 2050 r. to zbyt późno na osiągnięcie neutralności emisyjnej, dlatego Sainsbury's zdecydowało się na realizację podobnego o dekadę wcześniej.

- W ciągu następnych 20 lat dokonamy transformacji tego, jak robimy biznes i będziemy brali pod uwagę wpływ na środowisko przy każdej decyzji, jaką będziemy podejmować - stwierdził Coupe w oświadczeniu.

Jak zdradzili przedstawiciele sieci, aktualny ślad węglowy firmy to 1 mln ton. Udało się go ograniczyć o 35 proc. w ciągu ostatnich lat. W samej tylko minionej dekadzie Sainsbury's wydało 260 mln funtów na 3 tys. projektów służących dążeniu do neutralności emisyjnej.

Sainsbury's to druga po Tesco największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 600 supermarketów i 800 sklepów convenience.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.