02.06.2020/16:30

Sieć Shell Polska chce przejąć operatora stacji paliw na Śląsku

Firma Shell Polska złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie spółki Elbah II, która zarządza stacjami paliw w województwie śląskim.

W ramach transakcji Shell Polska planuje kupić części mienia Elbah II z Bytomia, której działalność obejmuje sprzedaż paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw, zlokalizowanych na terenie województwa śląskiego. Firmy musiały poprosić o zgodę urzędu ze względu na fakt, że łączne obroty przejmowanej spółki przekroczyły w każdym z dwóch poprzednich lat równowartość 10 mln euro.

Grupa Shell prowadzi na świecie działalność w zakresie wydobycia, produkcji i sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego, produkcji i sprzedaży produktów naftowych oraz chemikaliów, produkcji energii ze źródeł konwencjonalnych oraz ze źródeł odnawialnych. Głównym przedmiotem działalności Shell Polska, będącej członkiem Grupy Shell, jest detaliczna i hurtowa sprzedaż paliw do pojazdów silnikowych. Obecnie Shell zarządza w Polsce siecią ok. 415 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.