05.07.2019/13:51

Sieć sklepów alkoholowych Duży Ben ma już 50 placówek

Rozwijana przez Eurocash sieć sklepów alkoholowych Duży Ben otworzyła w piątek swoją 50. placówkę. Market ruszył w Poznaniu. Sieć zapowiada teraz szybkie wejście na Dolny Śląsk, do Wrocławia - do tej pory obecna była tylko w Wielkopolsce oraz woj. lubuskim.

– Sieć Duży Ben rozwija się niezwykle dynamicznie, co jest dowodem na to, że nasz sposób sprzedaży alkoholu przypadł do gustu Polakom – mówi cytowany w komunikacie Dawid Kula, dyrektor generalny sieci Duży Ben.

Najnowsza placówka sieci ruszyła w Poznaniu przy ul. Wierzbięcice 23, a kolejna wystartuje za tydzień we Wrocławiu przy ul. Hubska 78.

- Dolny Śląsk był dla nas naturalną kolejnością, ponieważ Dużego Bena rozwijamy klastrowo. Chcemy budować świadomość marki stopniowo, prowadząc ekspansję w sąsiednich regionach. Zatem po województwie wielkopolskim i lubuskim przyszła kolej na Dolny Śląsk i Wrocław – tłumaczy Dawid Kula. - Naszym konceptem interesują się przedsiębiorcy z różnych regionów w Polsce. Dostajemy sporo zapytań z województwa mazowieckiego, czy małopolskiego. Jednak zgodnie z przyjętą wizją ekspansji, nowe placówki otwieramy w ustalonych z góry regionach - dodaje.

Duży Ben obecny jest na rynku od 2016 roku. Sieć chwali się, że "niezależne badania wskazują, iż sprzedaż w sklepach własnych Duży Ben jest średnio o prawie 50 proc. wyższa niż w innych sklepach alkoholowych, a w kategoriach wino czy whisky nawet kilkukrotnie wyższa".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.