04.04.2019/09:56

Sieć sklepów specjalistycznych Kraina Serów poszukuje nowych franczyzobiorców

Kraina Serów – pierwsza w Polsce sieć specjalistycznych sklepów z serami – poszukuje lokalizacji pod nowe sklepy oraz franczyzobiorców chętnych do wejścia w działalność pod tym szyldem. Aktualnie sieć liczy trzy punkty – po jednym w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

– Perspektywiczne dla nas lokalizacje to miasta powyżej 30-40 tys. mieszkańców. Wiemy, że jest zapotrzebowanie na nasze towary np. w Gdańsku i Krakowie, ponieważ obsługujemy klientów stamtąd  – mówi Roman Shuta, właściciel marki Kraina Serów. Jak tłumaczy, koncept pasuje do galerii handlowych oraz do "niedużego pomieszczenia przy rynku na miejskiej starówce".

Przedstawiciel firmy zdradza, że na uruchomienie sklepu potencjalny franczyzobiorca potrzebuje 40-45 tys. zł. Dostanie on wsparcie marki w zakresie aranżacji lokalu, wyposażenia, zaprowiantowania, oraz szkoleń pracowników.

Na półkach sklepów Kraina Serów znajduje się ponad 150 wyrobów serowych z całej Europy i nie tylko. Na ofertę składają się sery miękkie i półtwarde, sery krowie, sery kozie i owcze, zestawy prezentowe, a także sosy, konfitury, dodatki i akcesoria.

Z polskich produktów na razie w ofercie sklepu dostępny jest ser górski Bacówka, a także korbacze wędzone i białe. Właściciele Krainy Serów poszukują kolejnych serowych wyrobów, które uzupełniłyby ofertę.

Co na temat konceptu sklepowego mówi właściciel marki? – To nie są sklepy ekskluzywne, dla ludzi z bardzo grubym portfelem. Przypominają raczej tradycyjne, serowarskie sklepiki prowadzone przez rodziny w krajach Beneluksu – wyjaśnia Shuta, podkreślając, że koncept zapożyczony został z Holandii.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Adamxls 23.11.2019

    Nysa netto albo Kaufland

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.