11.05.2017/12:52

Sieć Słoneczko coraz bliżej debiutu giełdowego

Po udanym debiucie Dino Polska, na rynku NewConnect wkrótce pojawi się kolejny detalista – licząca 434 sklepy sieć Słoneczko. Spółka, której głównym akcjonariuszem jest Bać-Pol, liczy, że pozyska od inwestorów co najmniej 1,5 mln zł.

– Firma jest stabilna, ma dobre wyniki finansowe. Pieniądze chcemy przeznaczyć na rozwój, czyli otwieranie nowych placówek, zarówno franczyzowych, jak i własnych. Część tej kwoty wydamy na inwestycje w system informatyczny – mówi Jolanta Sienkiewicz, prezes zarządu Słoneczka.

Spółka planuje na 2017 rok istotne inwestycje, we wschodniej Polsce chce otworzyć 60 placówek, natomiast na zachodzie (głównie w Wielkopolsce) – 20. Firma zwiększy również aktywność reklamową poprzez obecność w gazetach regionalnych kampanię radiową i telewizyjną, a także przez sponsoring lokalnego sportu.

Sieć Słoneczko chce ponadto poprawić warunki zakupu towaru, negocjując zarówno z dostawcami i producentami, jak również obniżyć koszty operacyjne. W planach jest także poprawienie rentowności sklepów własnych przez centralne zarządzanie promocjami.

Akcje Serii B zostaną objęte po Cenie Emisyjnej, nie niższej niż Cena Minimalna, równa 6,50 zł i nie wyższej niż Cena Maksymalna wynosząca 7,50 zł. Cena Emisyjna zostanie ustalona przez Emitenta po zakończeniu Procesu Budowy Księgi Popytu, na podstawie złożonych przez Inwestorów Deklaracji Zainteresowania Objęciem Akcji Serii B.

Spółka Słoneczko S.A. zarządza obecnie 434 sklepami, z czego 407 to sklepy franczyzowe, a 27 to sklepy własne. Sklepy sieci działają w 13 województwach, z czego najwięcej placówek zlokalizowanych jest w województwie podkarpackim (ponad 30% wszystkich sklepów). Ponadto ponad 10% sieci sklepów działa w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, świętokrzyskim i lubelskim. 300 sklepów to placówki o powierzchni poniżej 100 mkw.,, w których oferowanych jest średnio 3980 pozycji asortymentowych, natomiast 107 to sklepy o powierzchni powyżej 100 mkw. w ofercie których znajduje się średnio 9570 pozycji asortymentowych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • i kropka 12.05.2017

    lecę kupować

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.