27.09.2019/16:54

Sieć Take&Go chce do lutego 2020 r. mieć 6 działających sklepów autonomicznych

Firma Surge Cloud przygotowuje się do otwarcia dwóch nowych sklepów autonomicznych – Take&Go. Obecnie w obu lokalizacjach prowadzone prace adaptacyjne. Jednocześnie firma jest bliska pozyskania lokalizacji dla jeszcze jednej placówki. Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że wszystkie sklepy ruszą w Poznaniu.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Surge Cloud jedna z planowanych lokalizacji będzie powieleniem sklepu, który już działa przy ul. Półwiejskiej 13 w Poznaniu, a dwie kolejne „będą miały za zadanie potwierdzenie formatów sklepu w takich miejscach jak miejskie osiedle oraz tzw. lokalizacja niestandardowa”. Firma nie chce zdradzić dokładnych adresów pod jakimi powstaną nowe sklepy Take&Go.

Do końca lutego 2020 chcemy posiadać 6 działających lokalizacji, natomiast do końca 2020 planuje mieć około 20 sklepów. Głównie w Poznaniu i w Warszawie.

Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu firma Surge Cloud otworzyła w Poznaniu pierwszy bezkasowy sklep sieci Take&Go. Placówka jest czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu. Klienci mają do wyboru wszechstronny asortyment: od dań gotowych po produkty codziennego użytku. Sklep mieści się przy ul. Półwiejskiej 13. To jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc w stolicy Wielkopolski i nie jest to lokalizacja przypadkowa.

Sklep bezkasowy to zupełnie nowy format na rynku. - Klienci nie będą musieli samodzielnie kasować produktów przy finalizacji transakcji, czy korzystać z pomocy kasjera. Cały proces odbywa się automatycznie i przyspiesza proces zakupowy – mówił kilka miesięcy temu Jacek Spychała, zarządzający marką Take&Go. Wszystko dzięki nowatorskiemu zintegrowaniu kilku technologii, w tym tagów RFID na produktach. W momencie dotarcia do strefy kasującej system rozpozna zakupione produkty i wyświetli je na ekranie; rolą klienta będzie tylko opłacenie zakupów.

Istotną rolę w całym procesie zakupowym odgrywa smartfon. To właśnie za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, klient ma możliwość wejścia i opuszczenia sklepu. Nowa sieć przygotowuje również specjalne zniżki dla stałych klientów.

- Chcemy docierać do klientów, którzy żyją aktywnie i szybko, a także potrzebują zrobić zakupy w drodze do pracy czy też domu. Take&Go to przyszłość. Pierwszy sklep to dopiero początek i już teraz intensywnie pracujemy nad doborem kolejnych lokalizacji, zarówno w Poznaniu, Warszawie, jak i w innych miastach – mówił Dawid Urban, inwestor i pomysłodawca Take&Go.

W sklepach Take&Go dostępnych jest około 900 indeksów produktowych; głównie asortyment spożywczy i szeroka oferta dań gotowych. Bez papierosów oraz alkoholu. W sklepie dostępne są krojone owoce, soki bez konserwantów oraz wysokiej jakości kawa. Wachlarz produktów w miarę rozwoju sieci ma ewoluować i być dostosowany do wymagań i potrzeb klientów.

Za całym projektem stoi poznańska firma Surge Cloud, która specjalizuje się w procesach cyfrowej transformacji dla punktów sprzedażowych i odpowiada za systemy obniżające koszty sprzedaży, takie jak m.in. inteligentna półka. Jej nowym i najważniejszym projektem jest obecnie stworzenie sieci sklepów bezkasowych opartych o własną technologię, dostosowaną do potrzeb rynku. O jej zaletach już za chwilę będą mogli przekonać się Polacy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.