27.03.2020/14:26

Sieć Topaz będzie rozwozić gorące posiłki do lokalnych szpitali

Sieć sklepów Topaz w odpowiedzi na apel lokalnych szpitali przekazała kilka tysięcy maseczek, rękawiczek ochronnych oraz artykułów spożywczych dla pracowników Szpitala Miejskiego w Siedlcach oraz szpitali w Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim i w Węgrowie.

W trosce o dobro medyków i innych pracowników szpitala, sieć sklepów Topaz przekazała tysiące najpotrzebniejszych artykułów mających pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Przekazane materiały, jak deficytowe maseczki czy rękawiczki jednorazowe, mają przyczynić się do bieżącej pracy związanej z diagnostyką i ratowaniem życia oraz zdrowia zakażonych osób, z kolei artykuły spożywcze takie jak woda, produkty instant (dania gotowe, kisiele, budynie) czy czekolady trafią do lekarzy, którzy stoją dziś na pierwszej linii w walce z koronawirusem.

Jednocześnie z początkiem przyszłego tygodnia, tj. od 30 marca 2020 roku, co najmniej do Świąt Wielkanocnych, restauracja Brofaktura (której właścicielem jest sieć sklepów Topaz) zobowiązała się dostarczać codziennie, przez 7 dni w tygodniu, blisko 100 darmowych zestawów obiadowych dla wszystkich pracowników Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Władze sieci Topaz tłumaczą swoje działania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Podkreślając, że „w tych trudnych dla wszystkich chwilach wielkim zaszczytem jest móc wspierać pracowników służb medycznych w ich jeszcze trudniejszej niż zwykle codziennej pracy, w walce z epidemią koronawirusa w Polsce.”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.