19.06.2017/13:08

Sieć Żabka mocno stawia na zestawy przekąsek

W sklepach sieci Żabka pojawiły się dania japońskie Sushi4You – gotowe zestawy oraz przekąski, tzw. onigiri. Poszerzona oferta Żabki to wynik współpracy nawiązanej z producentem, firmą Sushi Factory.

Od 9 maja br. klienci ponad 3600 sklepów Żabka zlokalizowanych w całej Polsce mogą wybierać spośród pięciu nowości od Sushi4You. To zestawy Haruto i Masato oraz przekąski Onigiri.

- Wprowadzenie do oferty nowych zestawów sushi jest odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego, korzystającego z życia konsumenta. To osoba, która jest otwarta na nowości i lubi zdrową dietę, ceniąca produkty premium dostępne w korzystnej cenie – mówi Barbara Furmańczuk, dyrektor kategorii QMS w spółce Żabka Polska. – W Żabkach rozwijamy ofertę dań gotowych i przekąsek, które zabiegani klienci mogą spożyć łatwo i szybko, nawet bez podgrzewania, a sushi jest jej dobrym dopełnieniem – dodaje.

Nowością w sklepach Żabka są także Onigiri Sushi4You. To przekąski z ryżu uformowanego w trójkątny kształt, dostępne w trzech wariantach – z łososiem wędzonym, łososiem pieczonym oraz kurczakiem.

Sushi4You to marka należąca do Sushi Factory - polskiej fabryki z podpoznańskiego Robakowa. Przedsiębiorstwo niedawno informowało o zwiększeniu zatrudnienia z 25 do 160 osób oraz uruchomieniu nowych linii produkcyjnych. - Obecnie mamy moce pozwalające na wyprodukowanie blisko 1 mln tacek z sushi miesięcznie, czyli ok. 40 tys. dziennie. Tym samym jesteśmy największą tego typu fabryką w Polsce oraz jedną z największych w Europie – mówi Maciej Bernat, dyrektor handlowy. Wartość Sushi Factory szacowana jest na 10 mln zł.

Firma Żabka Polska S.A. jest właścicielem największej w Polsce sieci – ponad 4600 - sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.