12.01.2022/10:01

Sieci handlowe będą zachęcać klientów do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Dziwny pomysł w tarczy antyinflacyjnej 2.0

Specjalne plansze informujące o obniżce VAT przy kasie w każdym sklepie w kraju, w którym sprzedawana jest żywność. To pomysł PiS na to, by pokazać Polakom, że rząd próbuje walczyć z najwyższą od ponad 20 lat inflacją. Branża handlowa nie ma wątpliwości: chodzi głównie o efekt propagandowy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

33 komentarze

 • Nickt 18.01.2022

  Uderz w stół, a troll od brejzy się odezwie :) Jesteś za, a nawet przeciw, widziałem nieraz takich, pięknie manipulujesz i klepiesz co ci oficer prowadzący każe. A jaką masz realną alternatywę zamiast PiS? Skoro jesteś przeciwnikiem PO rzekomo? Kogo jesteś zwolennikiem? Bo chyba nie proputinowskiej Konfy? No czekam (jeszcze) na sensowną wypowiedź bo jak znowu będzie to taki sam bełkot jak dotychczas to dostaniesz ignora i tyle.

 • x 17.01.2022

  Nickt, mów za siebie pisowski trollu od Piebiaka i Ziobry. Nie masz co się oszukiwać. Sam za po nie przepadam i pisałem to, więc teksty z Brejzą to sobie daruj. Twój pis służy różnym agenturom lepiej niż po niemieckiej. Skłócili nas o byle co ze wszystkimi. Takie Niemcy złe, a na boku sami dali np. fabryce Mercedesa spore zniżki podatkowe, dociskając polskie firmy. Sami służą nie tylko niemieckiej agenturze, ale wszystkim jak się da. Gorzej niż prostackie po. Za pisu niemieckie dyskonty biją rekordy rozrostu, za to małe sklepy należące w większości do Polaków biją rekordy upadków i zamknięć.

 • Nickt 17.01.2022

  Ależ tu capi ruskimi onucami. Skąd to nagłe wzmożenie lewackich trolli? Pozdrawiam ciężko pracujących od brejzy za 50gr od posta. Ale faktów nie zmienicie ani nie zakrzyczycie prawdy, a jest ona taka, że rudy to niemiecki agent i nigdy więcej rządów tego człowieka i jego bandy w Polsce. A że alternatywą jest wyłącznie PiS to już nie moja wina przecież.

 • Mr Zerro 17.01.2022

  Wlasnie PiS zrobil kolejny interes zycia - maseczki za 200m - do kosza . Bravo nieudacznikom .

 • x 17.01.2022

  hej, jakbyś chciał wiedzieć, to sam też nie jestem lewakiem i zakłamanych lewaków nie popieram, tak samo jak wolności na ich subiektywny sposób. Tak samo jak nie jestem ślepo oczadziały żadną propagandą, bo po i ich polityki też nie znoszę.

 • x 17.01.2022

  Nickt, takie bzdury to możesz pisać tylko po kontakcie z tvpis, bo w obiektywnych źródłach takiego bełkotu nie pakują ludziom do umysłu. Unia wymyśliła te warunki, ale nikt nam nie kazał tej fuzji robić, a najbardziej na to upiera się aferzysta Obajtek, który spełnia zachcianki swojego guru z Żoliborza. Te bajeczki o stracie Lotosu też możesz sobie włożyć między bajki i byś takich bzdur nie pisał, gdybyś wiedział, że państwo w lotosie ma około 53% udziałów, a w orlenie 27.52%. Jak już jesteśmy przy udziałach, to w orlenie ponad 30% udziałów nie wiadomo, do kogo należy, a patrząc na to, że są wymienione fundusze mające małe udziały i kilka % prywatnych akcjonariuszy, to raczej te ponad 30% udziałów należy do koncernu/koncernów z zagranicy, które jak by chciały, to by mogły nam nieźle namieszać. Dla Polski byłoby lepiej zrobić fuzję orlenu z Lotosem jak już. Gdyby pisowcom zależało na Polsce, a nie własnych kieszeniach, to zrobiliby nowy holding, przenieśli tam udziały Lotosu i orlenu, i moglibyśmy unijnych eurokratów mieć w głębokim poważaniu, ale to zbyt trudne dla pisimóżdżków, którzy nawet z Turowem nie mają jaj odegrać się na Czechach, a jedynie umieją nas kłócić ze wszystkimi krajami. Po może i chciała sprzedać Lotos, ale tego nie zrobili, za to pis to robi, a paliwowej zmowy cenowej panującej w Polsce od lat nie tyka, a jedynie myślą, gdzie wcisnąć swoich. WBK też nikt nie kazał sprzedawać, a zrobił to twój Morawiecki, który był doradcą Tuska. Tak więc pisowski trollu rusz mózgiem, zanim napiszesz coś, a jak masz pisać takie bzdety jak piszesz i jeszcze pokazywać swoje problemy psychiczne, pisząc wielkimi po i ko w różnych słowach, to lepiej będzie, jak pójdziesz i przewietrzysz się.

 • Mimoza 17.01.2022

  Pis zdecydował się na rozbiór Lotosu bo chiał zaszkodzić Pomorzu, które niezbyt kocha pis. I tak zamiast rynku kontrolowanego prze dwie silne polskie firmy będziemy mieć Węgrów współpracujących z Putinem i nie wiadomo jaki kapitał z Bliskiego Wschodu. Czy nie należałoby wprowadzić LEX Orlen aby firmy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub kolaborujace z Putinem nie mogły kupiść Lotosu. Pis zdradził interesy Polski, zresztą Pis niszczy Polskę od 6 latz

 • Nickt 16.01.2022

  @x Musiałbyś jeszcze mieć pojęcie o czym piszesz, żeby oceniać decyzję w kwestii sprzedaży WBK. I musiałbyś także mieć mózg, żeby zrozumieć dlaczego Obajtek sprzedaje Lotos. Zostało to dokładnie wyjaśnione, winna jest Unia Europejska, gdybyśmy tego nie zrobili to stracilibyśmy cały Lotos i to bardzo szybko. Obajtek wybrał mniejsze zło i chwała mu za to. Strach myśleć co by było nie tylko z Lotosem ale i z Orlenem i resztą kluczowych polskich firm za rządów twoich KOmuchów. Także pozdro i poćwicz ten swój trolling jeszcze bo jest słabo.

 • hej 16.01.2022

  po pierwsze nie jestem pisowcem, ale lewakiem twojego pokroju także nie jestem, umiem zdobyć się na obiektywizm, którego twoje lewackie zaślepienie i zacietrzewienie nie ogarnia. nie oglądam również, od ponad 20 lat, telewizji, jakiejkolwiek. radzę ci to samo to zaczniesz widzieć i rozumieć więcej, a pyszczyć w necie i powielać bzdury - znacznie mniej.

 • Komunizm 16.01.2022

  hej / Ty masz coś z rozumkiem ) pieniądze z OFE poszły do ZUS , jeszcze raz dlaczego nikt nie siedzi ? Nie umiesz odpowiedzieć .... 6 lat rządów pis to podatki jest ich około 40 . Wy potraficie mieć tylko wrogów : Bruksela , USA , Czechy , Rosja , Niemcy itd - gdzie macie przyjaciół ? Chyba tylko w St. Escobar )

 • antykomunista 16.01.2022

  do hej- twój guru z bandą zawija miliardy rokrocznie z budżetu, a to wcześniej zachciało im się wieżyczek, potem Ostrołęka, CPK, rozbuchane kancelarie, gigantyczne odprawy w państwowych spółkach, miliardy na żałosną propagandę w tvp, miliony na różne kampanie mające ukryć ich nieudolność. OFE też dobili i sami sobie życzą jak ktoś chce się wycofać. Za grube miliardy powiększają liczbę urzędników, tworzą nowe bezużyteczne instytuty, sądownictwo deformują (wsadzanie swoich kolesi to nie reforma, a prawdziwej reformy od dawna brakuje). Ze służbą zdrowia też na haju poleciałeś, bo do czasu covidowych dodatków mieli gdzieś służbę zdrowia i nic nie robią, żeby zatrzymać lekarzy, bo trzeba było dać Rydzykowi i na propagandowe gadzinówki. Górniczy sektor kosztuje podatników miliardy, bo nie umieją ogarnąć bandy lecącej na nazwie Solidarności. Państwowe przedsiębiorstwa Energa i Lotos rozmontowywane, a bogacony orlen z udziałem państwa poniżej 30%. Z policji zrobili ochronę Kaczora, bo musi se robić na śmierci brata spektakl. Poziom inwestycji szoruje o dno! A skoro tak jest super, to po co podnoszą różne opłaty i podatki w nowym wale? Przedsiębiorców traktują jak bydło, a zagraniczni mają zwolnienia podatkowe. Pisowska wizja chorego na umyśle prezesa w pigułce. Tusk z pogardą swojej bandy prostaków i pogarda chowają się przy pisowskim raku w cieniu. Gdybyś nie wiedział, to ci powiem coś, czego twoje pisowskie środowisko może nie wie- Morawiecki był doradcą Tuska, tego samego, po którym jedzie, a na nim się wybijał.

 • x 16.01.2022

  hej, ja tvnu nie oglądam. Za to tobie tvpis do reszty wyprało mózg i pozbawiło myślenia. Najbardziej nienawiścią pałają twoi pisowcy, bo muszą jechać po każdym, kto nie po ich myśli, jak na tych nieudaczników przystało. Za Tuskiem absolutnie nie tęsknię, a kumoterstwo po to pikuś przy pisie. Czego pisowcy nie tkną, to partolą. Miernoty jedyne co umieją to obsadzać swoimi stanowiska, rozdawać kasę na prawo i lewo dla kupowania głosów i zwalać swoje błędy na innych. I najlepsze na koniec- twój Morawiecki jako prezes WBK sprzedał go Hiszpanom, a teraz chcą Lotos opchnąć. Tego jednak z tvpisu się nie dowiesz.

 • x 15.01.2022

  hej, nie oglądam tvnu, jakbyś tak chciał wiedzieć ani tvp, bo szkoda mi czasu na ten ściek. jeżeli chodzi o nienawiść, to najbardziej emanują nią pisiory. Nadają na każdego, kto nie po ich myśli. Na afery jedynie co, to miernie umieją szczekać, że inni to czy tamto. Daleko mi do po i aboslotunie nie tęsknię za Tuskiem, po którym nieraz jechałem, jednak kolesiostwo, marnotrawstwo, niszczenie wszystkiego w wykonaniu po to nic przy tym co odwala pis. Zadłużenie, inflacja, trwonienie pieniędzy biją rekordy. Tego ci jednak w tvpis nie powiedzą, chyba żeby dowalić innym. Nikogo tak nie bolą 4 litery jak pisu, że ich nieudacznictwo wychodzi na jaw i jest ktoś o innym zdaniu niż oni. I najciekawsze na koniec. Twój premier był przez lata doradcą Tuska i siedział w banksterskim środowisku, a i nawet opchnął BZWBK Hiszpanom, krytykując innych za to samo. Himalaje hipokryzji. Do informuj się, zanim zaczniesz coś pisać.

 • hej 15.01.2022

  Komunizm: twój rudy zawinął z samego OFE 200 mld, a mafie vatowskie wyprowadziły lekko bilion złotych więc co ty mi tu za kwoty rzucasz po paredziesiąt milionów? poważny jesteś w ogóle? w samą służbę zdrowia PiS doinwestował 80 mld rocznie na początek bo ryży jak szalony likwidował szpitale i oddziały, byle nie płacić kasy na opiekę zdrowotną.

 • hej 15.01.2022

  x: wybierz się do psychiatry bo tvny na mózg ci się rzuciły :) wy wszyscy macie jakiś syndrom niedopchnięcia z tej zawiści i nienawiści, od ryżego począwszy. To właśnie za waszych czasów było kolesiostwo i cwaniactwo, różnych nowaków na pęczki wszędzie i nieudaczników kopaczów.

 • Komunizm 15.01.2022

  Jak tak kradli za PO to dlaczego nikt nie siedzi ? Pisiory nie kradną ? Tamci jedli ośmiorniczki tak - a sam Sasin wywalił na wybory 70m , Caracale 80m , Pegasus 25m , Ostrołęka 3 miliardy a o karach UE nie wspomnę ) To rząd który ma tylko wrogów .

 • x 14.01.2022

  Twoi pisowcy kradną jeszcze więcej, rządzą przez ponad 6 lat i nic nie zrobili, żeby coś poprawić. Jedynie jadą w tvp na innych. Nieudacznicy nie potrafią nic porządne zreformować. Kolesiostwo, rozbuchana administracja i biurokracja biją rekordy. Nowy wał niszczy małe firmy jak nigdy. Ale tvp ci tego nie powie.

 • Nickt 14.01.2022

  A jak za tuska kradli setkami miliardów ten VAT w karuzelach vatowskich to niby kto zapłaci? Twoje dzieci, demagogu. Już płacą. Tak jak i za grubo niedofinansowaną za tuska służbę zdrowia i służby mundurowe. O tym też się drzesz wszędzie gdzie się da?

 • Stop 14.01.2022

  Ale głupie ludzie z Biedronek to kupią ? Nie - bo rząd nie ma swoich pieniędzy .Za ten VAT zapłacą nasze dzieci jak za komuny !

 • Nickt 14.01.2022

  Pisowska propaganda to jedno, ale tuskowski bełkot to drugie. Co zostało z Polski za POstkomuchów? Kamieni kupa i 6 mln ludzi na emigracji zarobkowej. A wasz rudy guru zwiał do Europy. Jaki dziś ma plan? Żaden, jak zwykle. Także zwolennikom takich standardów już dziękujemy.

 • Zofia 14.01.2022

  Propaganda i bałagan w tym kraju dzięki PiS!!!!

 • Iwona 13.01.2022

  Oni to maja fiksum dyrdum w tych główkach

 • Kura 13.01.2022

  Reklamy Polskiego Nieładu w całej Polsce też za naszą kasę a wszędzie ich było pełno, ale to tylko pic na wodę propaganda. Łatwiej wydać kasę na propagandę nic zrobić coiś dobrze i uczciwie ciężką pracą.

 • Stani 13.01.2022

  Czesc spoleczenstwa chcialo miec rzad prawie jak w bialorusi to nie koniec .codziennie tylko propaganda w tvp i nie tylko .wodz ma sie dobrze .tragedia dopiero bedzie i wszystko bedzie wina tuska i unii to jest standard w pisie i propagandzie.dalej beda afery i beda krasc

 • Nikodem 13.01.2022

  Info o budowaniu dróg dotyczy funduszy europejskich - Polska dzięki działalności PO do 2015 roku dostała dziesiątki miliardów EUR na budowę dróg i dzięki temu mamy autostrady i drogi ekspresowe. A Pis odcina nas od pieniędzy unijnych bo chce zlikwidować do końca wolne sądy i wolne media aby mieć pełną dyktaturę.

 • nn 13.01.2022

  ja przestałem już dawno wierzyć w ten patologiczny system, jakieś wybory, rządy...to wszystko to jasełka dla ciemnego luda, tych co to wytrzeszczają gały na TV, to wszystko jest iluzją, obudźcie się ludziska!

 • Czuny obywatel 13.01.2022

  Myślę, że w każdym obiekcie handlowym o pow. powyżej 2000 mkw przez radiowęzeł powinna być czytana prasa prorządowa.

 • Mark 12.01.2022

  Jakoś reklamy UE nikogo nie bolą przy większości dróg a to za nasze pieniądze

 • Hau 12.01.2022

  Trzeba jeszcze dać info, że wysoka inflacja to zasługa pisu i, że realnie jest ona znacznie wyższa niż 8,6% bo wiadomo, że GUS kontrolowany przez pis zaniża inflację.

 • Miau 12.01.2022

  Kolejny etap to plakaty , że pis to przewodnia siła narodu. Komuna wraca, jak mafia pisowska zniszczy ostatnich niezależnych sędziów i wolne media to będzie ostateczny kres tych resztek demokracji, które jeszcze pozostały.

 • Koko 12.01.2022

  Mając na uwadze fakt że sieci handlowe traktują nadal polskich konsumentów jako drugiej kategorii w porównaniu do swoich krajów ojczystych, takie działania może zmusi je choć do częściowego zwrotu kwoty obniżonego VAT.

 • oooo 12.01.2022

  Kliencie, wpadło ci właśnie 50 groszy za wpis.

 • Klient 12.01.2022

  No i bardzo dobrze, a spekulanci cisza!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także