09.11.2016/13:24

Sieci Nasz Sklep i LD Holding przeciwne podatkowi liniowemu od handlu

„Nie akceptujemy projektu podatku od handlu detalicznego w wersji liniowej” – poinformowały zarządy spółek Nasz Sklep i LD Holding, po konsultacjach z właścicielami sklepów franczyzowych. Przedstawiciele obu zwrócili się w tej kwestii do parlamentarzystów. Mając na uwadze „dobro swoich franczyzobiorców”, których obecnie w sieciach detalicznych jest ponad 5500.

Zdaniem zarządów spółek Nasz Sklep i LD Holding „przedstawione propozycje nie uwzględniają w żaden realiów gospodarczych oraz znacząco obniżą konkurencyjność rodzimego handlu, którego rentowność wynosi poniżej 1%.”

„Nałożenie podatku liniowego w wysokości powyżej 1% spowoduje utratę rentowości przez większość podmiotów handlu detalicznego, a w rezultacie likwidację tysięcy sklepów, miejsc pracy i spadek przychodów budżetowych większy niż planowane zyski z podatku od handlu.” – argumentują w stanowisku przedstawiciele sieci detalicznych.

I dodają: „Przy podatku liniowym na poziomie 1,2% obciążenie podatkowe handlu niezależnego wzrośnie szacujemy cztero-pięciokrotnie. Jest to gwóźdź do trumny dla rodzimego handlu. Na takim rozwiązaniu skorzystają tylko zachodnie sieci dyskontowe, które mają zdecydowanie większy poziom rentowności. Przy upadku sklepów tradycyjnych skorzystają na takim rozwiązaniu.”

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Oskar 11.11.2016

    Za górami za lasami był raz sobie kraik mały od lat wielu doświadczany przeróżnymi nieszczęściami. Kraj ten wielkie miał ambicje licznych też obywateli ale wszyscy mniej lub więcej byli w nim upośledzeni ..... . Tu od stuleci nie ma gospodarza a jest tylko szemrana wadzuchna po której choćby potop. Ale jak to mówią mądrzy ludzie o wyborach Polaków .... chcącemu nie dzieje się krzywda.

  • Mnisiewicz 10.11.2016

    Nie po to wygraliśmy wybory aby teraz nie pobierać podatków jakie sobie wymyślimy. Macie płacić i się nie mądrzyć

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.