01.07.2020/16:29

Sieci spożywcze są zainteresowane współpracą z kurierami. To sposób na przyciągnięcie klientów

Firma Stava oferująca usługi kurierskie w branży restauracyjnej rozwija się też w segmencie usług e-grocery i same day delivery. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl spółka jest w trakcie negocjacji umów z kolejnymi dużymi sieciami handlowymi.

Działająca na rynku dostaw gotowych posiłków do domu firma Stava rozszerzyła zakres usług o dostawy zakupów ze sklepów polskich sieci handlowych. Pod koniec maja tego roku operator franczyzowej sieci kurierskiej poinformował o uruchomieniu usługi dowozu zakupów ze sklepów sieci Lewiatan i Społem.

Detaliści współpracujący z firmą kurierską wykorzystują różne kanały komunikacji w dotarciu do klientów. – W zależności od sklepu zamówienia przyjmowane są telefonicznie lub przez internet za pomocą strony na facebooku lub innej platformy, np. szopi.pl. Współpracujemy nie tylko z sieciami handlowymi, ale też z niezależnymi detalistami – powiedział w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Paweł Luty z firmy Stava.

Na tym nie koniec rozwoju tego kierunku działalności. – Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z kilkoma innymi dużymi sieciami spożywczymi, ale na razie zbyt wcześnie by mówić o szczegółach. Mamy też podpisaną umowę ramową z dużą siecią spożywczą, która jest w trakcie wdrażania.

Chcemy rozwijać segment usług e-grocery i same day delivery dla e-commerce. Spółka rekrutuje nowych partnerów franczyzowych, którzy otworzą nowe oddziały – powiedział nam Grzegorz Aksamit, wiceprezes Stava.

– Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przemodelowanie zasad współpracy w sieci Stava. Chcemy w najbliższym półroczu zwiększyć tempo rozwoju, jesteśmy do tego dobrze przygotowani operacyjnie – zaznaczył nasz rozmówca.

Podkreślił jednak, że nie w każdej nowej lokalizacji franczyzobiorca od razu wystartuje z dowozami ze sklepów.

– Nadal naszym głównym obszarem biznesowym jest współpraca z restauracjami – dodał Grzegorz Aksamit.

Obecnie Stava ma 28 oddziałów w 25 miastach w całej Polsce. We wszystkich lokalizacjach realizuje bezpieczne dowozy według standardów sanitarnych zgodnych z zasadami kodeksu dobrych praktyk dla dostaw posiłków i produktów spożywczych, który został zaaprobowany przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.