27.05.2020/19:24

Sieci spożywcze w górę w rankingu największych firm w Polsce! Lidl dołączył do TOP10

Aż trzy firmy z branży handlowej - Jeronimo Martins (Biedronka), Eurocash i Lidl - znalazły się w gronie dziesięciu największych pod względem przychodów spółek w Polsce. Najnowsza "Lista 500" przygotowana przez "Rzeczpospolitą" pokazuje, że przedstawiciele handlu FMCG, zarówno detalicznego, jak i hurtowego, szybko rosną w siłę i wyprzedzają przedstawicieli z innych branż.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Dostawca 28.05.2020

  Nie ma się czemu dziwić. Każdy lubi wygodę i dba o swoje. Tak jest przy wyborze produktów: deklarujemy że wolimy polskie produkty, a jak kupujemy? To co jest w promocji i nie jest ważne że będziemy tracić miejsca pracy na rzecz zachodnich firm bo te sieci które tak rosną dyktują polskim producentom, dostawcom warunki. Podobnie jest w innych sferach życia +500 załatwia wielu. Brak dobrej edukacji powoduje że podejmujemy takie decyzje. Ludzie nie wiedzą co to jest VAT, jak działają podatki więc jak mogą wiedzieć jak działa weksel i jakie to jest zagrożenie? …… Nic w tym nie ma dziwnego

 • Damian 27.05.2020

  Nie rozumiem z jakiego powodu żabka jest tak rozwijająca się siecią. Maja zagmatwane umowy itd. Z mojej opinii sklep ,który wykonuje poniżej 100 tys obrotu to taki w którym trzeba siedzieć ponad etat ,żeby zarobić jakąś gotówkę. Ponadto poręczenia wekslowe są najniebezpieczniejszym zabezpieczeniem z uwagi na brak potrzeby przeprowadzenia sprawy w sądzie przy jakimś roszczeniu sieci. Mogą wypełnić weksel i odrazu dostać tytuł wykonawczy. Brak możliwości współpracy z podmiotami np spółki tylko po to żeby ściągać pieniądze w razie problemów z prywatnego majątku itd itd.
  Tak duża anty reklama w sieci w postaci byłych ajentów / franczyzobiorców a nadal ludzi tam lecą jak do pszczoły do ulu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.